Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Novak Djokovič poriadne prekvapil: Veľká zmena v kalendári pred Roland Garros

BELEHRAD – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič oznámil pred antukovou sezónou výraznú zmenu vo svojom kalendári pred blížiacim sa druhým grandslamovým podujatím sezóny Roland Garros.


Srbská legenda sa prekvapivo rozhodla po neúčasti na prebiehajúcom prestížnom podujatí Masters Miami Open odrieknuť aj ďalšie veľké podujatie. Djokovič sa v tomto roku nezúčastní Mutua Madrid Open, údajne kvôli tomu, aby bol úplne čerstvý na parížsky Roland Garros. Je to prekvapivé rozhodnutie, pretože práve Madrid je jednou z posledných prestížnych generálok pred Roland Garros.

Na Floridu neodcestoval Nole kvôli osobným dôvodom a náročným podmienkam života v bubline a každý sa domnieval, že chce byť čerstvý na antukovú sezónu, ale okrem jedného prestížneho podujatia už najúspešnejší tenista histórie na turnajoch z kategórie Masters odmietol aj ďalší podnik v Madride, ktorý sa bude konať od 30. apríla do 9. mája.Zdá sa, že sa napĺňajú slová Shapovalova, Paireho a ďalších kritikov, podľa ktorých zníženie prize money a ďalšie obmedzenia výrazne demotivujú hráčov zúčastňovať sa na podujatiach a výnimkou nie sú ani prestížne podniky zo série Masters.

Stále platí, že Djokovič sa predstaví na prestížnom podujatí v Monte Carle, ktoré štartuje už 11. apríla a v pláne má aj Belehrad a tiež Rím, kde na Italian Open 2021 bude obhajovať minuloročné prvenstvo. Aktuálne už zarezáva v Monte Carle, kde by rád vstúpil úspešne do antukovej časti sezóny.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 14 =