Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Novak Djokovič o uväznenom bývalom trénerovi Borisovi Beckerovi: Chcel som mu pomôcť a živiť jeho rodinu

Srb Novak Djokovič na bývalého trénera Borisa Beckera nezabúda. Počas jeho pobytu vo väzení chcel živiť jeho rodinu.


Boris Becker je tenisová legenda a bývalý tréner súčasnej svetovej jednotky Novaka Djokoviča. Srb na tlačovej konferencii počas grandslamového Roland Garros hovoril o uväznení svojho bývalého trénera a pomoci, ktorú rodine Nemca ponúkol.

„Moje srdce krváca, keď vidím, čo sa s ním deje. Nechcem sa púšťať do premýšľania o tom, čo je spravodlivé a čo nie je či čo sa stalo. Borisa považujem za priateľa a člena rodiny. Vždy bol ku mne a mojej rodine veľmi milý a vždy sme mali skvelý vzťah,“ hovoril Novak Djokovič.

„Tri roky sme spolupracovali a dosiahli skvelé výsledky. Aj keď sme ukončili spoluprácu, náš vzťah zostal dobrý. Rozprával som sa s jedným z jeho synov, pýtal som sa, či by som mu mohol nejako pomôcť, chcel som živiť jeho rodinu. Pretože sám sa s ním nedokážem skontaktovať.“

„Je to hrozné. Neviem čo povedať. Som naozaj smutný, že niekto, koho tak dobre poznám, legenda nášho športu, je v tejto situácii. Neprešiel ešte ani mesiac a vieme, ako dlho tam ešte bude. Len dúfam, že zostane zdravý a silný,“ zaželal si srbský tenista.

Novak Djokovič usiluje na Roland Garros o vyrovnanie rekordného zápisu Rafaela Nadala v počte nazbieraných grandslamových titulov (21). Úvodné tri kolá v Paríži zvládol bez straty setu a potvrdzuje výbornú formu z Ríma, kde získal bez straty setu titul. V osemfinále Srba preverí Argentínčan Diego Schwartzman.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − fifteen =