Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

Novak Djokovič o súboji s Alexom Molčanom: Prvýkrát proti Mariánovi Vajdovi

Srb Novak Djokovič prehovoril o súboji so Slovákom Alexom Molčanom, ktorého vedie jeho bývalý tréner Marián Vajda.


Novak Djokovič v druhom kole grandslamového Roland Garros nastúpi proti slovenskej jednotke Alexovi Molčanovi. Vlani sa stretli vo finále na antuke v Belehrade. Djokovič vyhral po setoch 6-4 6-3.

Srb prehovoril o nadchádzajúcom súboji s Molčanom, v ktorom bude po prvýkrát stáť proti svojmu bývalému trénerovi Mariánovi Vajdovi, po boku ktorého zažil najväčšie úspechy svojej kariéry.

„Písal som Mariánovi pred pár dňami, stretli sme sa aj tu v Paríži,“ cituje Novaka Djokoviča tennisworldusa.org. „Keď som sa pozrel na pavúka, priznám sa, nebolo to ľahké. Molčan je pre mňa jednoducho súper ako každý iný, no Mariána som nikdy nevidel v opačnom boxe. Úprimne povedané, teším sa na tento zápas.“

Ani pre Mariána Vajdu nebude jednoduché koučovať svojho nového zverenca proti Djokovičovi. „Bude to skvelá skúsenosť. Budem šťastný, pretože takýto zápas môže Alexa veľa naučiť. Potrebuje hrať takéto zápasy. Priznávam, bude to zvláštne, ale v každom prípade som profesionál,“ reagoval slovenský tréner.

Alex Molčan v úvodnom kole porazil v štyroch setoch Federica Coriu a Novak Djokovič hladko v troch setoch zdolal Yoshihita Nishioku.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − two =