Novak Djokovič, Australian Open
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Aaron Favila)

Novak Djokovič o Alexovi De Minaurovi: Rešpektujem ho ako súpera, ale vlani ukázal, čo si o mne myslí

Novak Djokovič a Alex De Minaur priatelia evidentne nebudú. Nasvedčuje tomu vyjadrenie Srba po hladkej výhre s Austrálčanom.


Novak Djokovič na Australian Open vyradil domáceho Alexa De Minaura po setoch 6-2 6-1 6-2. V rozhovore na kurte dostal Djokovič otázku, prečo zdolal svojho súpera tak presvedčivo. „Pretože som to tak chcel,“ odpovedal Djokovič.

Medzi oboma tenistami je evidentne istá nevraživosť. Všetko začalo vlani, keď Djokoviča vyhostili z Austrálie pre absenciu očkovania proti koronavírusu. De Minaur vtedy označil Djokoviča za „neuveriteľného športovca“, ale potom pokračoval v trochu inom duchu.

„Pozrite, Austrálčania si toho veľa prežili. Nie je to žiadne tajomstvo. Mali to veľmi ťažké. Urobili veľa práce, aby chránili seba a svoje hranice,“ hovoril De Minaur. „Keď prichádzate, rovnako ako každý iný tenista, musíte byť dvakrát očkovaní. Bolo to na ňom, jeho rozhodnutiach, jeho úsudku,“ dodal De Minaur.

Novak Djokovič dostal po výhre s De Minaurom aj otázku na ich vzťah. „Rešpektujem ho ako súpera, ako kolegu, rovnako ako rešpektujem každého. Nemám problém kontaktovať sa s ním, pogratulovať mu a podobne. Ale iný vzťah s ním nemám. Nemám s ním žiadnu komunikáciu. V roku 2022 ukázal, čo si o mne myslí.“

De Minaur následne osočil médiá v príspevku na sociálnej sieti twitter, že „vytvárajú kontroverziu“.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Viktória Kužmová

Slováci v akcii: Utorok 7. februára

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii jedenástka slovenských zástupcov. Kužmová v debli o štvrťfinále Viktória …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 2 =