Home Najdôležitejšie Gombos pokračuje vo výborných výkonoch: S americkým favoritom vo Viedni nestratil ani set

Norbert Gombos

VIEDEŇ – Slovenský tenista Norbert Gombos si na halovom podujatí Erste Bank Open vo Viedni zahrá vo finále kvalifikácie.

Rozhodla o tom jeho dnešná výhra nad favorizovanou americkou kvalifikačnou dvojkou Marcosom Gironom, ktorý sa v aktuálnom rebríčku ATP nachádza na 58. priečke.

Gombos síce do zápasu s neobľúbeným súperom, ktorému v tomto roku podľahol tak na halovom podujatí v Rotterdame ako aj na OH v Tokiu, nevstúpil ideálne, keď si hneď v úvodnej hre stratil podanie, ale ani zďaleka to nevzdal. Slovenský tenista sa v štvrtej hre dočkal brejku a v siedmej hre úspešne odvrátil brejkbal súpera. Zabojovať musel Gombos aj v jedenástej hre, keď za stavu 5:5 na podaní čelil v kritických momentoch dvom brejkbalom súpera, ale úspešne to zvládol a úvodný set dospel do tajbrejku. V tom mal viac šťastia Slovák, ktorý sa za rovnú hodinu radoval z triumfu 7:5 a zisku prvého setu – 7:6.

V druhom sete síce Gombos v úvodnej hre zahodil brejkbal na podaní amerického súpera a následne si obidvaja hráči urputne držali podania, ale slovenský tenista sa dočkal v kľúčovej siedmej hre. Ako ukázal ďalší priebeh brejk na 4:3 bol kľúčový, pretože do konca zápasu sa už ani jeden z hráčov nedostal ani k brejkbalu, Gombos Gironovi v druhom sete nepovolil ani jediný – 6:4.

O hlavnú súťaž s Popyrinom

Gombos po vyradení amerického favorita a nasadenej dvojky o hlavnú súťaž zabojuje vo finále kvalifikácie s Austrálčanom Popyrinom, ktorý v dvoch tesných setoch zvládol súboj s veteránom Felicianom Lópezom (7:5, 7:6(10) a s Gombosom otočil z 0:1 na sety obidva predošlé vzájomné súboje. Pre v skvelej forme hrajúceho Slováka to bola od Davis Cupu už ôsma výhra z posledných desiatich zápasov.