Home Najdôležitejšie Trápenie slovenskej jednotky nemá konca: Gombos to mal skvele rozohraté, ale prišiel totálny skrat

WINSTON-SALEM – Slovenský tenista Norbert Gomobos nepostúpil do druhého kola turnaja ATP v americkom Winstone-Saleme. V úvodnom kole podľahol Bielorusovi Jegorovi Gerasimovovi 6:7 (6), 6:3, 3:6.

V rozhodujúcom treťom sete mal pritom Gombos hneď v úvodnej hre na podaní súpera tri brejkbaly, ktoré síce nevyužil, ale v tretej hre sa už brejku dočkal a podával za stavu 2:1, ale potom prišiel totálny skrat. Bielorus získal všetkých päť nasledujúcich hier (v piatej hre setu opäť odvrátil na podaní dva brejkbaly) a suverénne ovládol set a zároveň zápas. V druhom kole na Gerasimova čaká turnajová štrnástka Richard Gasquet z Francúzska.

Na harde prehral aj ôsmy zápas sezóny

Gombos sa tak stále nevrátil na víťaznú vlnu, keď na podujatí prehral už svoj piaty zápas po sebe, naposledy sa z výhry radoval ešte na antukovom podniku vo švédskom Bastade, kde v štvrťfinále skončil na rakete Španiela Carballesa Baenu.

Hrozivá je pred US Open jeho bilancia na tvrdom povrchu, keď slovenská jednotka a aktuálne 112. hráč rebríčka ATP prehral v tejto sezóne všetkých osem duelov na klasickom tvrdom povrchu.

1. kolo – dvojhra: Jegor Gerasimov (Biel.) – Norbert GOMBOS (SR) 7:6 (6), 3:6, 6:2, Marco Cecchinato (Tal.) – Tennys Sandgren (USA) 6:4, 6:4, Thiago Monteiro (Braz.) – James Duckworth (Aus.) 6:4, 4:6, 7:6 (5), Soonwoo Kwon (Kór. rep.) – Radu Albot (Rum.) 6:2, 7:5, Mikael Ymer (Švéd.) – Stefano Travaglia (Tal.) 6:2, 1:6, 6:2, Andy Murray (V. Brit.) – Noah Rubin (USA) 6:2, 6:0, Marcos Giron (USA) – Facundo Bagnis (Arg.) 7:5, 6:4, Gilles Simon (Fr.) – Arthur Rinderknech (Fr.) 7:5, 6:3