Home Správy Nišikori v piatich setoch zdolal Čiliča a zahrá si semifinále US Open

Nišikori v piatich setoch zdolal Čiliča a zahrá si semifinále US Open

by redakcia tenisovysvet.sk

NEW YORK – Kei Nišikori porazil v treťom štvrťfinále tohtoročného US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Marina Čiliča za 4 hodiny a 7 minút 2:6, 6:4, 7:6(5), 4:6, 6:4.

Reprízu finále z roku 2014 odštartoval lepšie chorvátsky tenista. Hneď pri druhom geme na príjme si na konto pripísal prvý brejk zápasu. Na servise nedával svojmu súperovi najmenšiu šancu a set uzavrel po 34 minútach ďalším brejkom za stavu 5:2.

S Nišikorim to vyzeralo veľmi zle aj v druhom sete. Po tom, čo za stavu 2:3 prišiel o servis, by naňho stavil málokto. Navyše sa zdalo, že viac ako s Čiličom zápasí skôr s teplom a vlhkosťou, ktorá opäť trápila tenistov. V tom momente sa však z rakety víťaza spred štyroch rokov začala kopiť jedna chyba za druhou. Prišiel o podanie čistou hrou a pri ďalšom geme na servise „korunoval“ svoje trápenie dvojchybou pri brejkbale Nišikoriho. Japonec tak vyrovnal na 1:1.

Tretí set bol ako na hojdačke. Do rýchleho náskoku brejku sa dostal Nišikori. Keď prežil maratónsky gem pri vlastnom podaní za stavu 3:2, zdalo sa, že bude mať set pod kontrolou. Čilič však získal nasledujúce tri gemy a zrazu bol na koni on. Napokon sa hráči prepracovali až do tajbrejku, v ktorom sa minibrejky prelievali zo strany na stranu. Koncovku lepšie zvládol Nišikori a skrátenú hru získal v pomere 7:5.

Vo štvrtom dejstve diváci videli iba jeden brejk. Ten si vďaka svojej agresivite pripísal Marin Čilič za stavu 3:3. Set napokon s menšími problémami dopodával a po vyše tri a štvrť hodinách hry doviedol zápas do rozhodujúceho piateho setu.

Ten odštartoval omnoho lepšie japonský tenista, ktorý sa ujal veľmi rýchleho vedenia 4:1. Za stavu 4:2 Nišikori pri vlastnom podaní premrhal náskok 40:15 a napokon o celý gem prišiel. Za stavu 4:5 podával Čilič na udržanie v zápase a situáciu absolútne nezvládol. Troma nevynútenými chybami z forhendu daroval Nišikorimu mečbaly. Japonec premenil hneď prvý víťazným forhendovým riternom a v New Yorku si tretíkrát v kariére zahrá v semifinále.

• Čilič vyhral v zápase viac fiftínov (152 ku 144)
  • Chorvát mal veľmi dobrú bilanciu na sieti, získal tam 19 loptičiek z 23
  • títo dvaja hráči sa na US Open stretli už štvrtýkrát, po dnešnom zápase je bilancia vyrovnaná 2:2