Home Správy Nišikori triumfoval v Brisbane a zlomil tak smolnú sériu

Nišikori triumfoval v Brisbane a zlomil tak smolnú sériu

by Dominika Mikušiaková

BRISBANE – Druhý nasadený Kei Nišikori zdolal vo finále turnaja ATP 250 v Brisbane (589 680 USD, tvrdý povrch vonku) turnajovú štvorku Daniila Medvedeva po setoch 6:4, 3:6, 6:2.

Do zápasu vstúpil lepšie ruský tenista, keď sa po brejku ujal vedenia 3:0. Nišikori sa za tohto stavu skoncentroval a získal nasledujúcich päť gemov. Za stavu 5:4 set doservoval čistou hrou.

V druhom sete bola rozhodujúca efektivita na brejkbaloch. Medvedev odvrátil dovedna osem šancí súpera a sám využil hneď prvú, čím zvýšil na 5:3. Následne set bez problémov dopodával.

V rozhodujúcom dejstve si japonský tenista vypracoval náskok 5:1. Na prvý pokus zápas dopodávať nedokázal, mrzieť ho to však nemuselo. Všetko si vzápätí vynahradil čistou hrou na príjme a môže sa tak tešiť z prvého titulu po takmer troch rokoch.