štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nišikori počas prestávky ukul plán na Djokoviča: Mám proti nemu nejaké taktiky
Kei Nišikori, Novak Djokovič
Kei Nišikori a Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Mark Schiefelbein)

Nišikori počas prestávky ukul plán na Djokoviča: Mám proti nemu nejaké taktiky

TOKIO – Japonská tenisová hviezda a bývalá svetová štvorka Kei Nišikori (30) sa na kurtoch vinou zranenia lakťa neobjavil od minuloročného US Open, na ktorom skončil v treťom kole na rakete De Minaura. Jeho oddych od tenisu následne predĺžila vynútená pauza zapríčinená pandémiou koronavírusu a teraz Japonec hlási, že je plne pripravený.


S Nolem vyhral len dvakrát

Nišikori okrem zotavovania sa zo zranenia skúmal svoje predošlé zápasy a zostavoval stratégie, aby konečne uspel aj proti tým najlepším a dokázal na okruhu ATP získať aj tie najcennejšie tituly. V nedávnom rozhovore porozprával o taktických plánoch na srbskú svetovú jednotku Novaka Djokoviča, s ktorým má veľmi nepriaznivú vzájomnú bilanciu.

„Preskúmal a prehodnotil som svoje zápasy z iného uhla pohľadu. Djokovič je precízny hráč, zriedka robí chyby, ale teraz mám proti nemu nejaké taktiky, ktoré chcem vyskúšať v mojej hlave,“ uviedol Japonec, ktorý so srbskou jednotkou prehral až 16 z doterajších 18 vzájomných súbojov.Novak Djokovič a Kei Nišikori (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Túži po Grand Slame

Dôvod prečo sa zameral na top hráča sveta je jasný, Kei túži po zisku Grand Slamu, čo sa mu v jeho kariére ešte doteraz nepodarilo a na to potrebuje zdolávať tých najlepších. Najbližšie k tomu japonská hviezda mala v roku 2014, keď vo finále Nišikori nestačil na chorvátskeho bombardéra Čiliča. Tomu podľahol hladko v troch setoch a na najcennejšiu kariérnu trofej tak nedosiahol.Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 4 =