pondelok , 25 mája 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Veľké odhalenie Rezaiovej: Takýto je Mouratoglou v skutočnosti!
Patrick Mouratoglou
zdroj: wtatennis.com

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Veľké odhalenie Rezaiovej: Takýto je Mouratoglou v skutočnosti!

Patrick Mouratoglou patrí k najuznávanejším a najvyhľadávanejším tenisovým trénerom. Francúzka Aravane Rezaiová však prichádza s prekvapujúcim odhalením.Patrick Mouratoglou a jeho akadémia sa tešia obrovskej popularite. Patrí k najúspešnejším, najrenomovanejším a najvyhľadávanejším trénerom. Koniec-koncov, trénuje Serenu Williamsovú, s ktorou istý čas tvoril pár aj v súkromnom živote. Hviezdna Američanka pod Francúzovou taktovkou vyhrala desať grandslamových titulov.

Nie je skvelým koučom, skôr perfektným podnikateľom

No nie je všetko zlato, čo sa blyští…Francúzka Aravane Rezaiová si zaspomínala na pôsobenie pod trénerom Mouratoglouom spred jedenástich rokov. „Nepovedala by som, že je Patrick skvelým koučom, ale skôr perfektným podnikateľom. Vie, ako hrať a vie veci analyzovať, keď ale zájdem do detailov…,“ hovorila bývalá svetová pätnástka pre portál tennisworldusa.org.

Turnaj v Madride sa pre Rezaiovú zmenil na nočnú moru. „Chcel, aby som vyhrala. Vyvíjal na mňa ohromný tlak. Poriadne som ani nejedla. Nemohla som sa ani uvoľniť, nemohla som zdvíhať telefón. Bolo to ako vo väzení. Vstávala som o šiestej ráno. Potom som musela dve hodiny behať, potom ďalší tréning. Bolo toho veľa,“ spomínala Rezaiová.

zdroj: essentiallysports.com

Moje duševné zdravie ho nezaujímalo

Prístup súčasného Sereninho trénera Rezaiovú odradil a to bol hlavný dôvod, prečo ich spolupráca nemala dlhé trvanie.


„Keď ma trénoval otec, tak na mňa veľmi tlačil a myslel si, že budem ešte lepšou hráčkou. Fungovalo to, ale potom prišiel čas, keď už som to nezvládala. Preto aj moja spolupráca s Patrickom trvala len vyše roka. Ľudia v mojom okolí hovorili, že už to nedávam. Moje duševné zdravie ho ale nezaujímalo,“ uzatvára tenistka, ktorá od roku 2013 odohrala dovedna len 32 zápasov a v tomto roku nehrala vôbec.

O nás Jaroslav Šípkar

Môže Vás zaujímať

Sofia Keninová

Svetový tenis je späť: Na najväčšom podujatí od vypuknutia pandémie aj posledné dve grandslamové víťazky

CHARLESTON – Víťazky posledných dvoch grandslamových turnajov Sofia Keninová a Bianca Andreescuová budú hlavnými hviezdami …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × three =