Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

Nick Kyrgios: Boli časy, keď ma agent vyzdvihol ráno z krčmy, aby som hral proti Nadalovi na centrálnom kurte

Austrálčan Nick Kyrgios spomínal na temné obdobie. Boli časy, keď ma agent prišiel vyzdvihnúť ráno do krčmy, aby som mohol hrať na centrálnom dvorci proti Nadalovi.


Austrálčan Nick Kyrgios netají, že má za sebou temné obdobie. Depresie, problémy s alkoholom, ženami či sebapoškodzovanie. K tomu neustále incidenty na kurte. Snaží sa však nájsť správnu cestu a zdá sa, že sa mu to darí. Na tohtoročnom Wimbledone je už vo štvrťfinále a podľa renomovaného trénera Patricka Mouratogloua má šancu na to, aby vyfúkol titul Nadalovi a Djokovičovi.

Po postupe do štvrťfinále spomínal Kyrgios na svoje temné obdobie na pozápasovej tlačovej konferencii. „V mojej kariére bol moment, keď ma agent prišiel vyzdvihnúť o štvrtej ráno z krčmy, aby som mohol hrať s Nadalom v druhom kole na centrálnom kurte,“ spomínal Kyrgios na súboj so Španielom na Wimbledone 2019, v ktorom prehral s Nadalom po tuhom boji 3-6 6-3 6-7 6-7.

„Prešiel som dlhú cestu, to je isté. V tomto smere som sa veľmi zmenil. Mám správne denné návyky, mám úžasný podporný tím. Môj fyzioterapeut je jeden z mojich najlepších priateľov. Mám najlepšiu priateľku na svete. Keď je okolo vás toľko dobrých ľudí, stávate sa lepšími. Teraz tu sedím ako štvrťfinalista Wimbledonu. Som veľmi spokojný s tým, čo som dosiahol,“ dodal kontroverzný Nick Kyrgios.

Na Wimbledone vyradil Austrálčan postupne Jubba, Krajinoviča, Tsitsipasa a Nakashimu. O postup do semifinále si zahrá proti Christianovi Garinovi. A v semifinále by si mohol zmerať sily práve so spomínaným Rafaelom Nadalom, ktorý vyhral tento rok oba grandslamové turnaje – Australian Open aj Roland Garros.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 4 =