Home Najdôležitejšie Neuveriteľný zápas v Halle – Federer ušiel v 2. kole z mečbalov

Neuveriteľný zápas v Halle – Federer ušiel v 2. kole z mečbalov

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP 500 v nemeckom Halle (1 983 595 EUR, tráva vonku) Francúza Benoita Paira 6:3, 3:6, 7:6(7). Zatiaľ tak zostáva na čele rebríčka.

Zápas bol od začiatku maximálne vyrovnaný. „Fedex“ si nedokázal dostatočne pomáhať podaním, vo výmenách mu chýbala jeho obligátna agresivita. V prvom sete uspel aj so šťastím. Za stavu 3:3 odvrátil brejkbal a následne využil jediný slabší moment súpera.

Na začiatku druhej časti odvrátil Paire dvojicu brejkbalov. „Nakoplo“ ho to, úspešne diktoval tempo a zakrátko viedol 4:0. Švajčiar sa ešte zmohol na zníženie, ale riterny mu nefungovali ani zďaleka ideálne, navyše mu chýbal pohyb.

V treťom dejstve bol rodák z Bazileja na servise taký suverénny, ako je uňho zvykom. Riterny však boli stále nekonzistentné, čo vyústilo do celkovo troch nepremenených brejkbalov. Dva z nich boli za stavu 6:5 zároveň mečbalmi. V skrátenej hre čelil aj favorit dvom mečbalom. Pri oboch vytiahol milimetrovo presné údery, aby sa o chvíľu tešil po dlhom forhende Francúza z postupu.