Home Najdôležitejšie Nepoddajný Sock prekonal krízu a vybojoval semifinále Turnaja majstrov

Nepoddajný Sock prekonal krízu a vybojoval semifinále Turnaja majstrov

LONDÝN – Druhým postupujúcim zo skupiny Borisa Beckera sa stal na Turnaji majstrov v Londýne Američan Jack Sock (9. v rebríčku ATP). V zápase o všetko zdolal 6:4, 1:6, 6:4 nemeckú svetovú trojku Alexandra Zvereva.

V úvodnom sete bolo u oboch badať určitú nervozitu. Pri podaní sa trápili, uvoľnenejší boli na príjme. „Saša“ nevyužil dva brejkbaly na 2:0, ďalšiu šancu zahodil za stavu 3:2 a pykal. Američan udrel na riterne v 7. geme. Následne si poradil so skóre 0:40, čím definitívne získal psychologickú výhodu, ktorú zúročil.

Druhé dejstvo sa začalo dlhým gemom pri servise nemeckého mladíka. Nečelil však brejkbalu, po zmene strán fantasticky zariternoval a získal momentum na svoju stranu. Bol čoraz aktívnejší, zatiaľ čo na jeho súpera doľahla kríza. Sock získal jediný gem za stavu 0:5.

Rozhodujúci set otvoril Nemec brejkom, ale vzápätí predviedol totálny skrat sprevádzaný dvomi dvojchybami. Dovtedy v útlme hrajúci americký tenista razom ožil. Štyrmi hrami otočil skóre, a hoci ešte rodák z Hamburgu vyrovnal na 4:4, v závere bol vo výmenách konzistentnejší 9. muž sveta.

• obaja mali o 13 viac nevynútených chýb ako víťazných úderov
  • Sock dostal za 2 odstrelenia loptičky na tribúnu trestný fiftín
  • odvrátil 10 zo 14 brejkbalov
  • Zverev sa dopustil 8 dvojchýb
  • celkovo vyhral o 3 výmeny viac

V semifinále narazí americká senzácia posledných týždňov na Bulhara Grigora Dimitrova – istého víťaza skupiny Petea Samprasa. Švajčiar Roger Federer, víťaz skupiny Borisa Beckera, si musí počkať na víťaza belgicko-rakúskej konfrontácie medzi Davidom Goffinom a Dominicom Thiemom.