sobota , 22 februára 2020
Tenisový Svet / Roland Garros / Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“
Foto: TASR

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros a svojimi slovami vzbudil rozruch.

„Ženské finále na Roland Garros bolo to najhoršie, čo som kedy videl. Ospravedlňte moju úprimnosť. Už po štyroch gemoch som chcel odísť a nakoniec som to aj urobil,“ uviedol víťaz miestnej štvorhry z roku 1970 v rozhovore pre rumunský denník Gazeta Sporturilor.

Ešte tvrdšie sa vyjadril majiteľ madridské turnaja na adresu austrálskej šampiónky Ashleigh Bartyovej. „Vyhrala Bartyová, ktorá má len jednu zásluhu. Je to Austrálčanka. Tí nevedia čítať ani písať, ale vždy odtiaľ príde niekto, kto ovláda techniku od A do Z. Vo finále chýbali Šarapovová, Halepová alebo Williamsová,“ šokoval Tiriac.

Práve jeho rumunská krajanka Simona Halepová si tiež vypočula kritiku. „Hrala katastrofálne. Hlboko pod svoje možnosti. Štvrťfinále pre mňa nie je úspech. Chýbala jej iskra, ktorú potrebovala,“ dodal 80-ročný bývalý tenista, ktorý to na Grand Slame nikdy nedotiahol vo dvojhre ďalej ako do štvrťfinále.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Dominika Cibulkova

Cibulková krásnym gestom: Preukázala, že má srdce na správnom mieste

Dominika Cibulková vyzýva ľudí, aby pomohli chorému Riškovi. Na záchranu dieťaťa je potrebné vyzbierať 2 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − six =