Jéremy Chardy
Jéremy Chardy (Foto: TASR/AP - Tertius Pickard)

Nemôže hrať kvôli zdravotným problém po očkovaní: Ľutujem, že som podstúpil vakcináciu, priznáva Chardy

PARÍŽ – Francúzsky tenista Jérémy Chardy v nedávnom rozhovore priznal, že po tom, ako absolvoval vakcináciu proti COVID-19, sa u neho objavili viaceré problémy bližšie nešpecifikovaného charakteru.


Aktuálne 73. hráč sveta ďalej priznal, že aktuálne mu jeho zdravotný stav nedovoľuje trénovať a logicky ani absolvovať tenisové turnaje. „Odvtedy, ako som sa dal zaočkovať (medzi OH v Tokiu a US Open) mám rôzne problémy. Výsledkom toho je, že nemôžem trénovať ani hrať,“ povedal na úvod.

Francúz vakcináciu ľutuje

„Z tohto dôvodu som musel nateraz ukončiť sezónu, pretože nedokážem odhadnúť, kedy budem opäť schopný hrať. Ak mám byť úprimný, podstúpenie vakcinácie ľutujem. Aktuálne sa mi v mysli vynárajú myšlienky, že nasledujúca sezóna bude mojou poslednou,“ pokračoval.

S očkovaním nesúhlasi ani Tsitsipas

„Vakcíny ešte neboli doposiaľ dobre otestované, pretože je to niečo nové a má to viacero vedľajších účinkov. Poznám pár ľudí, ktoré mali výraznejšie problémy, ale nie som proti očkovaniu. Nevidím však dôvod, aby ľudia podobní môjmu veku boli už teraz očkovaní,“ priznal Tsitsipas v auguste.„Pre nás mladých, je podľa môjho názoru dobré, aby sme prekonali koronavírus. Posilňuje to našu imunitu a nevidím na tom nič zlé. Ako som už niekoľkokrát povedal, nie je to povinnosť, každý má právo rozhodnúť sa,“ dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Amanda Anisimovová

VIDEO Premožiteľka Sereny zmietla z kurtu ďalšiu favoritku, senzačný koniec pre americké duo

WIMBLEDON – Austrálska tenistka Alja Tomljanovičová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 12 =