Home Najdôležitejšie Piaty hrací deň v Bratislave: Nedeľa so slovenským finále

Piaty hrací deň v Bratislave: Nedeľa so slovenským finále

by David Pavlik

BRATISLAVA – Ďalšie zo série letných tenisových ITF podujatí na Slovensku finišuje. V Bratislave sa rozhodlo o víťazoch štvorhry a finalistoch dvojhry.

Horanský potvrdzuje skvelú fazónu

Filip Horanský je v posledných týždňoch vo výbornej forme, čo dokazuje aj v Bratislave. Po triumfe na podujatí v Rakúsku a semifinále v Portugalsku pridal ďalší skvelý výsledok. Dnes síce prišiel o prvý set na turnaji, ukrajinského člena akadémie Love 4 Tennis Danila Kaleničenka ale napokon po obrate dokázal zdolať. Zajtra tak zabojuje o jubilejný desiaty singlový titul na ITF úrovni, tretí v tomto roku.

• (4) Filip Horanský vs (7) Danilo Kaleničenko 2:6, 6:3, 6:1
Slovenské finále

Súperom Horanského bude ďalší Slovák Lukáš Klein. Ten si po piešťanskom finále zahrá o titul po druhý raz v kariére. Člen NTC vedený Karolom Kučerom to dnes nemal proti slovinskému súperovi vôbec jednoduché, v tesnej koncovke ale napokon zachoval pevné nervy.

• Lukáš Klein vs Mike Urbanija 7:6(1), 4:6, 7:5
Rozhodnuté o deblových šampiónoch

Po boku Mareka Semjana si Filip Horanský zahral aj finále štvorhry. Proti ukrajinským dvojkám žrebu Kolisnikovi a Prihodkovi mali veľké šance predovšetkým v koncovke prvého setu, napokon ale tesne neuspeli.

• Filip Horanský/Marek Semjan vs (2) Olexij Kolisnik/Oleg Prihodko 6:7(5), 5:7