Tommy Robredo (Foto: TASR)

Naši západní susedia tenis jednoducho milujú: V Ostrave sa uskutoční challenger s rekordnou dotáciou

OSTRAVA – Bývalý piaty hráč sveta Tommy Robredo či búrlivák Ernests Gulbis budú nasledujúci týždeň štartovať na challengeri Ostrava Open 2020. Vzhľadom na koronavírusovú krízu sa organizátori rozhodli na aktuálnom ročníku podporiť turnaj s rekordnou dotáciou vo výške 156 tisíc dolárov.


Organizátorom sa podarilo navýšiť rozpočet turnaja až trojnásobne a týmto ťahom prilákali do štartového poľa aj väčšiu kvalitu. Okrem spomínaného Robreda s Gulbisom je v pavúku aj Srb Troicki. Z českých tenistov sa v hlavnej súťaži predstaví aj dvojnásobný daviscupový víťaz Lukáš Rosol.

„Bude to veľký tenisový sviatok. Vidieť v Ostrave bývalých hráčov svetovej desiatky, resp. dvadsiatky, daviscupového víťaza či tenistov, ktorí dokázali v minulosti poraziť alebo aspoň potrápiť Nadala, Federera a Djokoviča, sa človeku len tak nepodarí,“ neskrýval radosť riaditeľ turnaja Václav Roubíček.Challenger v Ostrave sa každoročne hrá koncom apríla, tohtoročný turnaj sa v dôsledku pandémie koronavírusu odohrá na záver augusta. Samotný turnaj začína už najbližší pondelok kvalifikáciou.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 1 =