Home Najdôležitejšie Naomi Osaková po skvelom výkone zdolala Serenu a dobyla US Open

Naomi Osaková po skvelom výkone zdolala Serenu a dobyla US Open

NEW YORK – Japonská tenistka Naomi Osaková (20. nasadená) senzačne ovládla grandslamový US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku), keď si vo finále poradila s domácou Serenou Williamsovou (17.) po setoch 6:2, 6:4.

Japonka mala výborný štart do stretnutia, keď od stavu 0:1 uhrala päť gemov za sebou, čím prakticky rozhodla o prvom sete. Serena už len znížila pri servise na 2:5, ale rozbehnutá Osaková vo veľkom štýle doservovala prvý set, keď premenila hneď prvú šancu na jeho zakončenie.

Ešte počas prvého dejstva dostala Williamsová varovanie za nepovolený koučing. Celá situácia sa však vyhrotila v druhom sete. Američanka šla do vedenia 3:1, následne však Japonka dosiahla ribrejk. Po ňom hodila Serena raketu a dostala trestný fiftín.

Osaková šla neskôr už do brejkového vedenia 4:3. Vtedy sa hádka medzi rozhodcom a Američankou ešte viac vyostrila. Malo to za následok udelenie trestného gemu na 5:3. V ďalšej hre si Williamsová čistou hrou odservovala, ale Osakovej v triumfe už nezabránila. Japonská tenistka premenila pri servise druhý mečbal. Američanka si v závere ani nepodala ruku s rozhodcom.