Home Najdôležitejšie Najväčšie kariérne víťazstvo Privaru: Pri premiérovej účasti zdolal skúseného Čecha

MANACOR – Slovenský talentovaný tenista Peter Benjamin Privara šokoval pri svojej premiére v hlavnej súťaži turnaja kategórie ITF v španielskom Manacore svojho českého súpera Václava Šafránka, ktorého zdolal 6:4, 6:2.

Už skvelé výkony v kvalifikácii stáli za pozornosť

16-ročný Privara medzi mužmi doposiaľ odohral len 5 zápasov. Ešte v minulej sezóne cestoval po juniorských turnajoch, ale po sústrední v akadémii Rafaela Nadala sa spoločne so svojím tímom rozhodol, že v rovnakom dejisku to skúsi aj v súťažných zápasoch medzi seniormi.

Minulý týždeň absolvoval prvý seniorský turnaj, ale vypadol v druhom kole kvalifikácie proti Rusovi Klokovi až 15-13 v záverečnom supertajbrejku. Tento týždeň bol však podstatne úspešnejší.

V prvom kole zdolal hladko domáceho Morena Pulida 6:2, 6:4. V ďalšom kole si poradil aj so synom Toniho Nadala (strýko Rafu) – Nadalom Vivesom po setoch 6:4, 6:4. Vo finále na neho čakal favorizovaný Sigsgaard, ktorého zdolal v supertajbrejku 10-8 a zabezpečil si postup vôbec po prvýkrát v kariére do hlavnej súťaže ITF turnaja.

Dnes na neho nestačil ani Šafránek

Len málokto očakával, že mladý Slovák by mohol dnes klásť výraznejší odpor bývalému 191. hráčovi sveta Čechovi Václavovi Šafránkovi. Privara šokoval všetkých tenisových priaznivcov a českému súperovi povolil len 6 gemov.

Privara mal výborný vstup do zápasu, keď už v prvom geme naznačil ziskom brejku, že pre skúseného Čecha to nebude prechádzka ružovou záhradou. V druhej hre mal mladý talent gembal na 2:0, ktorý však nevyužil a bolo vyrovnané. Hra na riterne mu aj naďalej chutila a aj po druhýkrát zobral podanie svojmu súperovi a po zisku svojho servisgemu viedol už 3:1. Šafránek následne získal 3 gemy v rade a zdalo sa, že koncovka prvého setu bude patriť jemu. Privara sa nevzdal a tentokrát bol práve on tým tenistom, ktorý vyhral 3 hry v tesnom slede a ujal sa vedenia v zápase.

V druhom sete mali na začiatku obaja tenisti brejkbal, ale ani jednému z nich sa naskytnutú príležitosť nepodarilo využiť a tak bol stav vyrovnaný 1:1. Od tohto momentu Privara zlepšil servis, nepúšťal svojho súpera do žiadnych šancí a navyše dvakrát prerazil podanie a zaslúžene vyhral druhý set 6:2.

V druhom kole sa stretne s ďalším skúseným Francúzom De Schepperom.