pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Nahnevaný Broady vyzýva na vznik hráčskej únie
Foto: Instagram/Liam Broady

Nahnevaný Broady vyzýva na vznik hráčskej únie

MELBOURNE – Brit Liam Broady patrí medzi najväčších kritikov organizátorov Australian Open, ktorí nechávajú hráčov hrať v znečistenom ovzduší. Na sociálnych sieťach sa snaží vyburcovať kolegov z okruhu.

Dvadsaťšesťročný britský tenista prehral predvčerom v 1. kvalifikačnom kole s Bielorusom Iľjom Ivaškom hladko 3:6, 0:6. Už vtedy hovoril o problémoch s dýchaním, dnes však svoje myšlienky a pocity pretavil do príspevku, v ktorom apeluje na vznik hráčskej únie.

„Čím viac uvažujem o podmienkach, v ktorých sme pred pár dňami hrali, tým viac to vo mne vrie. Nemôžeme to nechať tak. E-mail, ktorý sme dostali od ATP a organizátorov Australian Open, bol fackou rovno do tváre. Podmienky vraj boli ‚vhodné na hru‘. Sú normálni?“ začal Broady svoju plamennú kritiku.

„V deň, keď som hral kvalifikačný zápas, boli obyvatelia Melbournu varovaní, aby nechali domáce zvieratá zavreté vnútri. Od nás sa očakávalo, že pôjdeme von a budeme hrať vo vysokej intenzite. Čo musíme spraviť, aby sme vytvorili hráčsku úniu? Kde je ochrana hráčov, keď mnohí, ktorí nemajú astmu, potrebovali sprej proti astme?“ Keď hráčka skolabovala a musela vzdať zápas pre respiračné problémy?“ spytoval sa ďalej vyčítavo.Na záver 234. muž sveta dodal: „Na okruhu je množstvo vecí, ktoré nie sú správne, no nechávame ich tak. V určitom bode sa však musíme postaviť. Všetci hráči potrebujú ochranu, nielen pár vyvolených.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Schmiedlová ukázala lásku k zvieratám, Mihalíková navštívila Tatry

BRATISLAVA – Dovolenkové leto je v plnom prúde a ani celosvetová pandémia neprekazila cestovaniu vašich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 10 =