pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadalova neznalosť angličtiny to zmarila: V štrnástich som mala niečo s Rafaelom
Foto: Twitter

Nadalova neznalosť angličtiny to zmarila: V štrnástich som mala niečo s Rafaelom

BRUSEL – O veľmi zaujímavú epizódu zo svojho života sa podelila belgická tenistka Kirsten Flipkensová (34). Niekdajšia svetová trinástka sa narodila v tom istom roku ako 19-násobný grandslamový šampión Rafael Nadal a Belgičanka sa teraz zmienila o dospievaní so španielskou legendou.

S Rafom spolu vyrastali

Kirsten Flipkensová
Kirsten Flipkensová (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Počas holandskej televíznej šou De Container Cup Flipkensová bez váhania označila práve Nadala za najkompletnejšieho hráča na okruhu ATP. S divákmi sa potom podelila o zaujímavý príbeh z mladosti, keď mali obidvaja po 14 rokov. Ale Rafova vtedajšia neznalosť anglického jazyka sa stala bariérou v črtajúcom sa vzťahu plnom lásky a skončilo to len pri držaní sa za ruky.„Správne, sme v rovnakom veku. Vyrastali sme spolu,“ začala svoje rozprávanie. „Už sme niekedy mali niečo (smiech)? Áno to je pravda. Keď som mala štrnásť rokov, mala som niečo s Rafaelom. V tom čase však nehovoril anglicky, takže sme sa nemohli dostať ďalej než ruka v ruke a bozk,“ prezradila s úsmevom Flipkensová.

Nadal a jeho manželka Mery Xisca Perello

Mery Xisca Perello (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Rafovou vysnívanou sa ale napokon stala Mery Xisca Perello, s ktorou sa španielsky matarod oženil v októbri minulého roka po 14 rokoch randenia. Stalo sa tak v jeho rodnom meste na Mallorce a svadba sa konala po 19. grandslamovom triumfe Nadala na americkom US Open.Sympatická manželka sprevádza svojho manžela na tenisových zápasoch po celom svete a zároveň má na starosti aj administratívne práce v Nadácii Rafu Nadala. „Nadácia sa zrodila z túžby pomôcť zraniteľným ľuďom, pretože Rafael už bol dôležitým tenistom a spolupracoval s rôznymi charitami, zúčastnil sa rôznych podujatí a iniciatív,“ spomenula v jednom zo svojich rozhovorov.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + fifteen =