Rafael Nadal, Nick Kyrgios
Rafael Nadal a Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Nadalov strýko sa vyjadril na adresu búrliváka Kyrgiosa: Je škoda, že…

MADRID – Jedným z tenistov nastupujúcej generácie, ktorí by mohli ukončiť dominanciu veľkej trojky, je aj veľký austrálsky talent Nick Kyrgios. Práve na adresu známeho búrliváka sa teraz vyjadril strýko Rafaela Nadala Toni.


Hrá dobrý tenis, ale…

Tak ako mnoho ďalších odborníkov aj Toni Nadal vidí, že Kyrgios patrí medzi najväčšie talenty, ale bohužiaľ neprikladá dostatočnú váhu jeho rozvíjaniu. Okrem toho sa častokrát dostáva do sporov a mnohých prestreliek priamo na kurte a nie je žiadnym tajomstvom, že ani s Rafom sa príliš nemusia a je medzi nimi generačná priepasť.

Nick Kyrgios, Rafael Nadal
Nick Kyrgios a Rafael Nadal na Cincinnati Open 2017 (Foto: TASR/AP – John Minchillo)

„Kyrgios hrá dobrý tenis. Dnešné deti to chcú vidieť. Pochádzam z inej éry a nie je to môj štýl. Má obrovský prirodzený talent a je škoda, že sa viac nesnaží, ale rozhodol sa veci robiť inak. Jeho správanie nie je príkladné, ale nemožno ignorovať, že sa tenisu dotýka iným štýlom,“ uviedol v nedávnom rozhovore Nadalov strýko Toni pre Match Tennis na adresu aktuálne 40. hráča sveta, ktorý už bol aj na 13. pozícii.S lepšou disciplínou by mal na úplnú elitu

Ak by si odpustil viaceré výstupy, pri ktorých sa ľahko nechá rozhodiť a prestane sa plne koncentrovať na samotnú hru, pokojne by mohol siahať k najvyšším métam a ukončiť nadvládu veľkej trojky. K tomu ale zrejme tak skoro nedôjde, Kyrgios sa totiž obáva pandémie a po odhlásení sa z tohtoročného US Open vážne zvažuje aj svoju tohtoročnú účasť na európskych turnajoch.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + 3 =