Home Australian Open Nadal po bezchybnom výkone zdolal Tsitsipasa a je prvým finalistom

Nadal po bezchybnom výkone zdolal Tsitsipasa a je prvým finalistom

MELBOURNE – Španiel Rafael Nadal zvíťazil v semifinále grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom po setoch 6:2, 6:4, 6:0.

Prvý brejk zápasu dosiahol Nadal na 2:1. Nútil Tsitsipasa k chybám a naopak sám strieľal víťazné údery. Grék nedostával na riterne žiadne šance. Na servise za stavu 2:4 naviac po dvoch dvojchybách prišiel o vedenie 40:15, Španiel sa chopil šance a dosiahol dvojnásobný brejk. Prvý set potom uzavrel servisom.

V druhom dejstve sa Tsitsipas snažil čo najdlhšie držať krok s Nadalom. Za stavu 4:4 však Španiel opäť udrel na riterne a šiel tak servovať na vedenie 2:0 na sety. Zvládol to čistou hrou.

Tretie dejstvo bolo jasnou záležitosťou španielskeho tenistu. Viedol už 5:0, keď po prvý raz v celom zápase pustil Tsitsipasa k brejkbalu, ktorý však zostal nevyužitý. Nadal nakoniec zvládol aj túto hru a mladého Gréka vyprevadil s „kanárom“.

• Tsitsipas mal jediný brejkbal v poslednom geme
  • Nadal z jedenástich využil šesť
  • na príjme získal 43 % bodov
  • v treťom sete vyhral Tsitsipas tri výmeny po svojom servise a nezahral ani jeden víťazný úder

John McEnroe začal rozhovor s Nadalom otázkou, či si myslí, že ešte dokáže hrať lepšie. Španiel so smiechom reagoval: „Verím, že áno. Možno práve po dlhých mesiacoch bez tenisu mi práve toto publikum dáva pozitívnu energiu, ktorú potrebujem. V Brisbane som musel hovoriť s riaditeľom o tom, že nakoniec nebudem musieť hrať, nebolo to jednoduché. Ale pripravil som sa dobre na Australian Open.“  McEnroe tiež nevynechal otázku, či Nadal posiela nejaký odkaz mladíkom, že ešte nie je ich čas. Španiel sa opäť smial: „Nie, nie je to žiadna správa mladíkom, sú dobrí, stále sa zlepšujú. Vidieť to v každom športe, ako sa menia generácie a ja im všetkým prajem len to najlepšie. Tsitsipas má všetko na to, aby vyhral v budúcnosti grandslamy.“

Nadal sa vo finále stretne s víťazom duelu medzi Novakom Djokovičom a Lucasom Pouillem, ktorý sa bude hrať v piatok o 9:30 ráno stredoeurópskeho času.