Foto: TASR

Nadal vyzýva na zjednotenie ATP Cupu a Davis Cupu

PARÍŽ – Španiel Rafael Nadal sa na tlačovej konferencii pred štartom turnaja ATP Masters 1000 v Paríži vyjadril o existencii dvoch konkurenčných tímových súťaží – ATP Cupu a Davis Cupu.

Rozdiel medzi oboma akciami je prostý. V novembri hraný Davis Cup je, rovnako ako Grand Slamy, pod kuratelou ITF, kým januárový ATP Cup zastrešuje ATP. Nadal a mnohí ďalší plánujú štart na oboch turnajoch, no neznamená to, že nemajú výhrady.

„Samozrejme, treba opraviť ešte pár ďalších vecí, aby sme z okruhu spravili skutočne veľkú súťaž. Myslím si, že dve tímové podujatia, Davis Cup a ATP Cup, hrané s mesačným odstupom, nie sú dobré. Mám pocit, že musíme vytvoriť jednu veľkú súťaž, aby sme zostali spolu. ITF, ATP, toto je dobrá príležitosť uskutočniť to. A my to potrebujeme uskutočniť,“ uviedol Nadal citovaný portálom UBI Tennis.

Podobne sa nedávno v Šanghaji vyjadril aj Srb Novak Djokovič: „Musíme mať na pamäti, že medzi turnajmi je len šesť týždňov. Mať v našom športe blízko seba dve veľké tímové akcie podľa mňa nie je dlhodobo udržateľné. Pravdepodobne treba zmenu.“

Kým mnohí nový daviscupový formát odsudzujú, Španiel všetkých vyzýva, aby mu najskôr dali šancu: „Nemôžem veľmi uvažovať o Davisovom pohári. Treba to vyskúšať, aby ste si utvorili skutočný názor. V starom formáte sú veci, ktoré nefungovali. Iné fungovali veľmi dobre. Bolo potrebné hľadať riešenia. Uvidíme, ako sa osvedčí toto.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + ten =