Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP- Michel Euler)

Nadal varuje fanúšikov: Nie je to pravda, neplaťte za rozhovor so mnou!

BRATISLAVA – Ani slávne tenisové hviezdy ako Rafael Nadal neostanú pred nimi uchránené. Internetoví podvodníci a hackeri sa pokúsili zneužiť silu mena španielskeho velikána.


Nadalovu slávu a veľké meno chceli pomocou sociálnych sietí zneužiť na vlastný prospech neznámi hackeri, ktorý prostredníctvom internetu žiadali ľudí o peniaze, za ktoré im bol sľubovaný chat či dokonca osobný rozhovor so španielskym velikánom.

Rafa varuje pred hackermi

20-násobný grandslamový šampión na situáciu sám zareagoval na sociálnej sieti so slovami: „Zrejme existujú hackeri, ktorí v mojom mene žiadajú peniaze za účasť na príbehoch, životoch alebo rôznych online interakciách a interakciách na sociálnych sieťach. DÔLEŽITÉ – Nie je to pravda a nikto by nemal platiť peniaze za rozhovor alebo inú interakciu so mnou. Venujte tomu prosím pozornosť. Ďakujem a ospravedlňujem sa, ak vám niekto robí problémy,“ napísal Rafa.Nie je prvým

Nadal nie je prvou tenisovou hviezdou, ktorej meno sa podobným štýlom pokúsili hackeri zneužiť. Minulý rok sa skupina hackerov nabúrala do sociálnych sietí rumunskej hviezdy Simony Halepovej a v jej mene žiadali o 500 dolárov.

Na svoj plán využili vymyslenú historku, že grandslamovej šampiónke nefunguje kreditná karta a nevyhnutne potrebuje poslať peniaze. V prípade pôžičky sľubovali podvodníci lákavú odmenu v podobe trojnásobku požičanej sumy.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + 1 =