Home Správy Nadal v Davis Cupe s veľkolepým návratom do súťažného diania

Nadal v Davis Cupe s veľkolepým návratom do súťažného diania

VALENCIA – Rafael Nadal deklasoval na antuke vo Valencii Philippa Kohlschreibera 6:2, 6:2, 6:3 a Španielsko vyrovnalo proti Nemecku vo štvrťfinále Davisovho pohára na 1:1.

Španielsky fenomén nastúpil na prvý zápas od štvrťfinále Australian Open. Výpadok na ňom nebolo cítiť. Brejk na 2:0 síce v prvom sete nepotvrdil, no okamžite ho získal naspäť a ďalšie komplikácie nedopustil.

Druhé dejstvo malo veľmi podobný priebeh. Rozhodujúci bol „Rafov“ brejk na 3:1, po ktorom získal absolútnu kontrolu nad dianím na kurte. Aj tentokrát prišiel premenený setbal na príjme.

Do tretieho setu vstúpil Nemec brejkom. Domáci miláčik ho okamžite schladil ribrejkom a všetko sa vrátilo do starých koľají. Antukový kráľ diktoval tempo, robil menej chýb a brejkom na 4:2 definitívne zlomil odpor súpera.

• Nadal nastúpil v Davis Cupe prvýkrát od septembra 2016, keď zasiahol do baráže proti Indii
  • vyhral rekordný 23. zápas za sebou
  • na víťazné údery dnes prestrieľal nemeckého tenistu 30:8
  • Kohlschreiber spravil 61 nevynútených chýb

„Víťazstvo bez straty setu je dobrý signál. Na domácej antuke som sa cítil veľmi dobre. Hral som pred skvelým publikom a tento deň si budem dlho pamätať,“ uviedol šťastný víťaz.

Úvodná dvojhra bola vo Valencii podobne jednoznačná. Líder hostí Alexander Zverev zvíťazil nad veteránom Davidom Ferrerom 6:4, 6:2, 6:2.