Home Roland Garros Nadal nenašiel ani po dvanásty raz premožiteľa – zvíťazil na Roland Garros

Nadal nenašiel ani po dvanásty raz premožiteľa – zvíťazil na Roland Garros

Rafael Nadal, Dominic Thiem

PARÍŽ – Šampiónom grandslamového Roland Garros sa stal po dvanásty raz Španiel Rafael Nadal. Vo finále zdolal Rakúšana Dominica Thiema 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Väčšinu času bol v prvom sete Thiem vyrovnaným súperom Nadala. Ujal sa brejkového vedenia 3:2, ale vzápätí oň prišiel. Brejkbal mal aj v ďalšej hre, ale tentokrát neuspel. Sám prišiel v koncovke o servis na 3:5 a Španiel tak šiel servovať na výhru v prvom dejstve. Zvládol to bez problémov, keď premenil prvý setbal.

Druhý set bol mimoriadne vyrovnaný. Jedinečnú možnosť na brejk však dostal za stavu 6:5 Thiem. Viedol 40:15, využil hneď prvú možnosť a obral tak Nadala o set.

Tretie dejstvo prinášalo úplne iný tenis. Thiem zostával bezmocný, Nadal prakticky nerobil chyby a na servise predvádzal takmer dokonalé výkony. So stratou jediného fiftínu (aj to na ritere) sa Španiel ujal vedenia 4:0 a Rakúšan tak bojoval iba o odvrátenie hrozby „kanára“. To sa mu v ďalšom geme podarilo. Za stavu 1:5 mu však opäť nevyšlo podanie a pustil Nadala k setbalom. Rodák z Mallorky šancu využil a hladko šiel do vedenia 2:1 na sety.

Dominancia Španiela pokračovala aj na začiatku štvrtého dejstva. Viedol 2:0, Thiem mal následne dve šance na ribrejk, ale nevyužil ani jednu. Na servise potom musel riešiť stav 0:40, ale pomohol si výbornými servismi a znížil na 1:3. Nadal následne nezaváhal na servise, zvýšil na 4:1 a po veľkom boji naviac obral Rakúšana o servis a šiel tak podávať na víťazstvo. Titul si už nenechal ujsť a premenil druhý mečbal.

• Nadal po dvanásty raz triumfoval na Roland Garros – má tak finálovú bilanciu 12:0