pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / US Open / Nadal prezradil, kto je jeho športový idol
Foto: TASR

Nadal prezradil, kto je jeho športový idol

NEW YORK – Španiel Rafael Nadal vždy tvrdil, že žiadne športové vzory nemá. Po postupe do štvrťfinále US Open však priznal, že to nie je celkom tak.

Jeho zápas proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi sledoval na Štadióne Arthura Asha aj jeho kamarát Tiger Woods. A práve na amerického golfistu hľadí „Rafa“ s obdivom. „Znamená to pre mňa veľmi veľa, že ma podporoval. Je pre mňa úžasnou inšpiráciou. Netreba ani spomínať, čo všetko počas kariéry dosiahol, ako tvrdo musel bojovať,“ začal svoju reč španielsky tenista.

Tigor Woods so synom Charliem na zápase Rafaela Nadala

„Je pre mňa príkladom, keď ho sledujem na golfových ihriskách, skutočnou inšpiráciou. Som veľmi šťastný, že ma podporuje a že s ním môžem byť často v kontakte. Verím, že jedného dňa si spoločne zahráme golf i tenis. Je skvelé, že môžem hrať pred jeho zrakom. Vždy som tvrdil, že nemám žiadne idoly, no môžem smelo vyhlásiť, že jeden idol mám v ňom a vždy sa ho snažím nasledovať,“ pokračoval.

„Je jedným z najväčších športových velikánov. Chcel by som mu pogratulovať k jednému z najväčších športových návratov po tom, ako vyhral tento rok Masters,“ zložil Nadal Woodsovi poklonu a so smiechom ešte dodal, „bude lepšie, ak Tiger nikdy neuvidí môj golfový švih.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + 11 =