sobota , 22 februára 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Nadal o ATP Cupe: „Neberieme to ako prípravu“
Foto: Twitter/ US Open Tennis

Nadal o ATP Cupe: „Neberieme to ako prípravu“

PERTH – V noci štartujúci ATP Cup vnímajú niektorí hráči ako dobrú prípravu pred Australian Open. Španiel Rafael Nadal k nemu pristupuje s maximálnou zodpovednosťou a tradične odhodlaný vydať zo seba maximum.

„Neberieme túto súťaž ako prípravu na niečo iné, hoci je Australian Open za rohom. Je to turnaj, na ktorom chceme hrať dobre. Potom budeme mať pred Australian Open týždeň na tréning alebo štart v Adelaide či Aucklande,“ povedal v mene celého španielskeho tímu jeho líder citovaný portálom Tennis World.

„Sme maximálne sústredení na to, aby sme boli na podujatie pripravení. Sme tím, ktorý zo seba dáva vždy maximum. Ostatné družstvá sú však tiež pripravené,“ dodal Nadal, ktorý doviedol pred niečo vyše mesiacom Španielsko k titulu v Davisovom pohári a podobný cieľ má aj na premiérovom ATP Cupe.Kvalitný španielsky výber bude hrať v perthskej B skupine. V sobotu vyzve outsiderov z Gruzínska, v pondelok papierovo porovnateľný celok z Uruguaja a v stredu Japonsko oslabené o lídra Keia Nišikoriho. Okrem Nadala sú v kádri Roberto Bautista Agut, Pablo Carreňo Busta, Albert Ramos-Viňolas a Feliciano López.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Dominika Cibulkova

Cibulková krásnym gestom: Preukázala, že má srdce na správnom mieste

Dominika Cibulková vyzýva ľudí, aby pomohli chorému Riškovi. Na záchranu dieťaťa je potrebné vyzbierať 2 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × five =