Novak Djokovič, Rafael Nadal, Roland Garros 2020
Rafael Nadal a Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Nadal má na dosah rekord Djokoviča, ten má ale iný cieľ: To naozaj nie je moja priorita

PARÍŽ – Kým čerstvý šampión Roland Garros Rafael Nadal rozjasal fanúšikov správou o tom, že nebude chýbať na prestížnom parížskom podujatí v hale Bercy, obhajca a finalista z roku 2018 Novak Djokovič sa rozhodol inak.


Paríž bez obhajcu

Úhlavný rival Nadala v boji o post svetovej jednotky síce vlani v Bercy zvíťazil a predvlani padol až vo finále, ale v tejto sezóne ho fanúšikovia na prestížnom podujatí neuvidia. A Noleho netrápi ani fakt, že prípadný triumf Nadala môže znamenať vyrovnanie jeho rekordu 36. titulov z podujatí zo série Masters.Novak Djokovič, Paríž, Bercy, Víťaz, 2019
Novak Djokovič vlani prestížne podujatie v Paríži ovládol (Foto: TASR/AP – Kamil Zihnioglu)

Za vlaňajší triumf v Paríži získal zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu 1000 bodov. Po vypuknutí pandémie koronavírusu sa však Asociácia tenisových profesionálov (ATP) rozhodla pre nový systém počítania bodov do rebríčka a ani obhajoba titulu by Djokovičovi nepomohla zveľadiť konto.

Namiesto Paríža po dlhých rokoch Viedeň

Srb zdôraznil, že jeho prioritou je získať body navyše a predĺžiť tak svoje pôsobenie na tenisovom tróne. „Nebudem hrať na turnaji v Paríži, pretože tam nemôžem získať žiadne body. Namiesto toho plánujem štartovať vo Viedni a Londýne. Turnaj vo Viedni som vlani vynechal a teraz tam môžem získať 500 bodov, v Londýne si tiež môžem prilepšiť,“ uviedol Djokovič v rozhovore pre srbský denník Sportski Žurnal.

Djokovič aktuálne stráca na vedúceho Federera už len 19 týždňov na poste svetovej jednotky a je teda veľmi blízko toho, aby švajčiarskeho velikána prekonal. Práve neúčasť v hale Bercy svedčí jasne o tom, že tomuto zámeru srbská jednotka podriaďuje všetko.Djokovič má inú prioritu

„To naozaj nie je moja priorita. Ja by som sa rád zapísal do histórie ako tenista, ktorý strávil najviac týždňov na čele rebríčka ATP,“ potvrdil Djokovič pri odpovedi na otázku, či ho netrápi fakt, že Nadal by prípadným triumfom v Paríži mohol vyrovnať jeho rekord z podujatí série Masters.

Erste Bank Open (26.10. – 1.11.) štartuje u našich susedov vo Viedni už na budúci týždeň, prestížne halové podujatie v Paríži Rolex Paris Masters (2. – 8.11.) o týždeň neskôr.

Zdroj: ts, TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Teimuraz Gabašvili

Tenisové tipy (30.11.): Zvládne veľký český favorit odpisovaného ruského veterána?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =