sobota , 11 júla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Nadal má jeden z najhorších bekhendov na okruhu, radil mi Djokovič
Novak Djokovič
zdroj: twitter Novak Djokovič

Nadal má jeden z najhorších bekhendov na okruhu, radil mi Djokovič


Ind Somdev Devvarman si zaspomínal na vzájomný zápas s Rafaelom Nadalom na Indian Wells v roku 2011. Novak Djokovič mu dal pred týmto súbojom cennú radu a Devvarman favorizovaného Španiela nečakane potrápil.

Somdev Devvarman, ktorý ukončil profesionálnu tenisovú kariéru v roku 2017, mal tú česť čeliť na kurtoch Rogerovi Federerovi, Rafaelovi Nadalovi, Novakovi Djokovičovi aj Andy Murraymu. Počas nedávneho živého vysielania na sociálnej sieti s Navneethom Krishnom, Indom, ktorý je priateľom Djokoviča, spomínal na zápas proti Nadalovi z Indian Wells v roku 2011.

V horúcom kalifornskom počasí bývalý 62. hráč svetového poradia nečakane potrápil favorizovaného španielskeho tenistu, prehral po setoch 5-7 4-6. Devvarman s odstupom času priznal, že guráž mu dodala rada od Novaka Djokoviča.

Carlos Moyá, Rafael Nadal
Carlos Moyá a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Dita Alangkara)

Nadal má jeden z najhorších bekhendov na okruhu, radil Djokovič

„Vieš, že môžeš vyhrať tento zápas? Len chcem, aby si vedel, že Nadal má jeden z najhorších bekhendov na tour,“ spomínal Devvarman na radu od Djokoviča.

„Išiel som na kurt a samozrejme som hral viac do bekhendu ako do forehandu… a myslím že, ako sami viete, som hral naozaj dobre, prehral som 5-7 4-6,“ dodáva bývalý indický tenista.Slová od Djokoviča nielenže povzbudili Devvarmana pred súbojom s Nadalom, ale otvorili mu oči a ukázali mu, ako rozmýšľajú veľkí hráči.

„Ukázalo mi to, ako najväčší hráči rozmýšľajú. Keď Novak hral proti Rafovi, časť z neho verila, že on má skutočne zlý bekhend a že ho skutočne môže poraziť pokrytím tej strany.“

O nás Jaroslav Šípkar

Môže Vás zaujímať

Rysuje sa nám tenisový škandál na aktuálne hraných exhibíciách? Viac ako dvadsať tenisových zápasov malo byť zmanipulovaných

LONDÝN- Minimálne dvadsaťštyri tenisových zápasov, ktoré sa odohrali na exhibičných turnajoch v čase pandémie koronavírusu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − one =