Home Najdôležitejšie Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

LONDÝN – Španiel Rafael Nadal zdolal v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) Daniila Medvedeva z Ruska 6:7(3), 6:3, 7:6(4).

Nadal si od úvodu počínal nesmierne suverénne. Nebál sa hrať servis-volej a útočiť cez forhend. Medvedev bol dlho na riterne bezbranný a držal sa v defenzívnom postavení. Napriek tomu to bol práve on, kto sa postaral o prvý napínavý moment. Jediný brejkbal v úvodnom sete si vybojoval v siedmom geme, príležitosť však nepremenil. Rozhodoval tajbrejk, v ktorom bodoval od stavu 2:3 iba Rus.

Druhé dejstvo začal Nadal brejkom. Medvedev. Rus kopil príliš v ďalšom priebehu veľa lacných chýb, bol nervózny a netrpezlivý. Výsledkom zhoršenej hry rodáka z Moskvy boli tri setbaly pre Nadala na riterne pri skóre 5:3. Ruský mladík odvrátil dva, pri treťom „prepálil“ úder.

V úvode záverečného setu sa tentoraz z riternu pripomenul Medvedev. Zaknihoval prvý brejk v zápase. Nadal pôsobil zaskočeným dojmom. Výkon Rusa gradoval, manko Španiela narastalo. Prehrával 0:4 aj 1:5 s hrozbou mečbalu. „Rafa“ sa však nadýchol k veľkému obratu a po heroickom výkone získal päť gemov za sebou. Rus doviedol zápas do skrátenej hry, v ktorej nezískal od stavu 4:3 ani bod.

• Medvedev zaznamenal 21 es
  • Nadal zvládol aj tretí vzájomný duel

„Úprimne, mal som nesmierne veľa šťastia. Daniil je tvrdý bojovník, v treťom sete hral oveľa lepšie ako ja. Takých zápasov ako bol ten dnes sa vám podarí vyhrať tak jeden z tisíc. No dnes som hral rozhodne lepšie ako pred dvomi dňami a to je pre mňa veľmi pozitívne,“ povedal Španiel.

Večer nás čaká ďalšia konfrontácia v skupine Andreho Agassiho medzi víťazmi úvodných zápasov – Grékom Stefanosom Tsitsipasom a Nemcom Alexandrom Zverevom.