Foto: Twitter/AusOpen

Nadal a Federer sa zložili na pomoc Austrálii, charitatívna exhibícia dopadla výborne

MELBOURNE – V melbournskej Aréne Roda Lavera dnes prebehla charitatívna exhibícia. Výťažok z nej poputuje na obnovu požiarmi zničenej Austrálie. Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer prispeli spoločne.

Skvelé tenisové divadlo a ušľachtilá myšlienka. Tak by sa dala jednou vetou charakterizovať exhibícia, ktorú absolvovali najväčšie hviezdy súčasného tenisu v Aréne Roda Lavera. Medzi zúčastnenými nechýbali okrem Nadala a Federera ani Novak Djokovič, Serena Williamsová, Caroline Wozniacka, Petra Kvitová, Naomi Osaková, Cori Gauffová, Nick Kyrgios, Dominic Thiem, Alexander Zverev a Stefanos Tsitsipas.

Dovedna sa už počas austrálskej šnúry podarilo vyzbierať 4 826 014 austrálskych dolárov. Takmer 4,5 milióna práve počas dnešnej akcie vďaka dražbám, vstupnému atď. Dvaja najväčší tenisoví rivali 21. storočia Nadal s Federerom sa symbolicky zložili na spoločný šek. „Pred pár hodinami som sa rozprával s Rogerom a rozhodli sme sa venovať spoločne 250 000 austrálskych dolárov,“ povedal počas rozhovoru priamo na kurte „Rafa“.

„Sú to emotívne týždne. Som šťastný, že tu máme Rogera, Novaka, ‚Rafu‘ – tých najlepších. Robíme všetko pre to, aby sme dokázali túto hroznú situáciu prekonať,“ povedal jeden z iniciátorov akcie Kyrgios. „Je to úžasné číslo. Australian Open je len pred nami, dúfam, že sa ešte vyzbiera oveľa viac peňazí. Bolo to skvelé podujatie, dúfam však, že ho nebudeme musieť usporiadať každý rok,“ uviedol na margo doteraz vyzbieranej sumy a exhibície Federer.

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Veľké gesto svetovej jednotky: Svojim tenisovým krajanom hradí všetky náklady spojené s prípravou

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič opäť ukazuje veľký charakter. V rodnom Srbsku platí všetky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × five =