Home Australian Open Na domácich držiteľov voľnej karty potrebovali tri sety: Polášek s Peersom sú v osemfinále Australian Open

Filip Polášek, John Peers

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa prebojovali do 3. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V piatkovom stretnutí 2. kola zdolali domácich držiteľov voľnej karty Rinkyho Hijikatu s Tristanom Schoolkatem za 96 minút 6:1, 3:6, 6:1.

Nasadené päťky vyradili na úvod austrálsku dvojicu John-Patrick Smith, Luke Saville 6:3, 7:5 a dobre začali aj proti ďalším zástupcom hostiteľskej krajiny. Ich podanie prelomili v druhej i šiestej hre, nečelili ani jednému brejkbalu a na vlastnom servise premenili hneď prvý setbal.

V ďalšom dejstve však Hijikata a Schoolkate získali brejk už v druhom geme, svoje podanie si držali a vynútili si rozhodujúci tretí set. V ňom už opäť úradovali Polášek a Peers, odštartovali čistou hrou a vzápätí prelomili súperom servis. Druhý brejk získali v šiestom geme a zápas dopodávali do úspešného konca, keď premenili tretí mečbal.

Tridsaťšesťročný Polášek vlani na AO triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga. S Peersom má na konte víťazstvo na vlaňajšom podujatí Masters 1000 v Indian Wells aj na nedávnom turnaji ATP v Sydney. Slovák sa mal predstaviť tiež v mixe spoločne s Belindou Benčičovou, ale Švajčiarka sa odhlásila pre pretrvávajúce zdravotné problémy a následky spojené s prekonaním ochorenia COVID-19.

muži – štvorhra – 2. kolo:
Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Aus.-5) – Rinky Hijikata, Tristan Schoolkate (Aus.) 6:1, 3:6, 6:1