Home Najdôležitejšie Murray sa dočkal v Ču-chaji prvého víťazstva na okruhu ATP od januárovej operácie

ČU-CHAJ – Brit Andy Murray zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v čínskom Ču-chaji (1 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Američana Tennysa Sandgrena 6:3, 6:7(6), 6:1.

V úvodnom sete britský tenista kvalitne servoval a jeho súper sa na príjme presadzoval len s veľkými problémami. Murray napokon nečelil žiadnemu brejkbalu. V šiestom geme svoj v poradí druhý využil, čo rozhodlo.

Druhé dejstvo prinieslo spoľahlivý výkon oboch hráčov pri vlastnom podaní. V 12 gemoch nevideli diváci ani len brejkbal, a tak musela rozhodnúť skrátená hra. Bývalá svetová jednotka v nej mala za stavu 6:5 mečbal, no Sandgren odpovedal tromi získanými výmenami za sebou a vynútil si tretí set.

Doň vstúpil lepšie rodák z Dunblanu, ktorý si vypracoval náskok 3:0. Američan si následne nechal ošetriť pravú nohu, v nekonečnej štvrtej hre stratil servis znova a bolo prakticky rozhodnuté. Dva mečbaly na 6:0 ešte Škót na príjme nevyužil, o chvíľu ale duel dopodával.

• Murray vyhral na hlavnom okruhu prvý singlový zápas od januárovej operácie bedra, naposledy sa tešil na Nový rok v Brisbane proti Austrálčanovi Jamesovi Duckworthovi
  • štvrtý gem rozhodujúceho setu trval 19 minút a hral sa cez 13 zhôd
  • víťaz nečelil žiadnemu brejkbalu

V atraktívnom zápase 2. kola čaká skúseného Brita siedmy nasadený austrálsky mladík Alex de Minaur.