David Ferrer (Foto: TASR)

Murray spomína na zápas proti Ferrerovi: Toto už nikdy nehovor, dohováral mu Španiel

BARCELONA – Britský tenista Andy Murray je poslednú dobu spájaný predovšetkým so zdravotnými peripetiami, ale v nedávnom živom vysielaní počas Turnaja majstrov si zaspomínal na zápas proti Davidovi Ferrerovi. 38- ročný Španiel počas zápasu dôrazne dohováral Murraymu, aby nepoužíval španielčinu.


33- ročný Brit si zaspomínal počas živého vysielanie na platforme Twitch na zápas v roku 2006, kde na antukovom turnaji v Barcelone poriadne nahneval domáceho Ferrera. „Po jednom z vyhratých bodov som zakričal hlasité „vamos“, čo sa pochopiteľne nepáčilo Davidovi. Počas striedania strán stratil nervy a začal na mňa kričať, prečo nepoužívam tradičné „come on“,“ vrátil sa k dávnemu zážitku Murray, ktorý istú dobu žil aj v Španielsku.

Pravdepodobne z dôvodu Murrayho dlhodobého pobytu v Španielsku mu to prišlo počas zápasu normálne. „Mal som osemnásť, nejakú dobu som tam žil. Mal som tiež španielských trénerov,“ pokračoval Brit.

Odporúčanie španielskeho tenistu si Murray vzal k srdcu a od toho momentu španielske „vamos“ nepoužil. „Myslím, že od tej doby som to slovo nepoužil a zostal som len pri mojej rodnej angličtine,“ vtipkoval Murray.Práve zápas z Barcelony bol akýmsi začiatkom nenápadnej rivality, ktorá sa vyšplhala až na dvadsať vzájomne odohratých zápasov. Brit vo vzájomnej bilancii jasne vedie so štrnástimi výhrami a len šiestimi porážkami. Medzi nimi sú najmä pamätné zápasy zo semifinále Australian Open 2011 či finále v Miami 2013.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + two =