Home Správy Murray sa v úvode potrápil, napokon však postupuje ďalej

Murray sa v úvode potrápil, napokon však postupuje ďalej

by redakcia tenisovysvet.sk

NEW YORK – Andy Murray vyradil v 1. kole US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Jamesa Duckwortha z Austrálie za 3 hodiny a 17 minút po setoch 6:7(5), 6:3, 7:5, 6:3.

Brit sa dnes predstavil vo svojom prvom grandslamovom zápase po viac než 13 mesiacoch. Na servise vstúpil do stretnutia presvedčivo, no na príjme sa dlho hľadal. Skvelá príležitosť sa mu naskytla za stavu 6:5. Dva setbaly však nevyužil. To sa mu stalo v úvodnom sete osudným. Skrátenú hru totiž zvládol lepšie Austrálčan.

V druhom sete Murray prepol na vyššie obrátky aj na riterne. Súperovi vzal dvakrát podanie, pričom v ďalších dvoch gemoch nevyužil vedenie 40:15. Pri svojom servise stratil za celý set len 6 loptičiek. Druhé dejstvo tak opanoval presvedčivo v pomere 6:3.

Tretí set sa svojím priebehom podobal na ten prvý. Obaja hráči na servise dominovali. Murray sa opäť dostal k šanci za stavu 6:5. Vďaka niekoľkým chybám súpera si vybojoval vôbec prvý brejkbal v sete, ktorý bol v tomto prípade aj setbalom. Tentokrát už nezaváhal a ujal sa vedenia 2:1 na sety.

Štvrtý set bol z veľkej časti festivalom stratených podaní. Hneď v prvej hre získal náskok brejku Duckworth. Murray v zápätí vyhral 3 gemy za sebou. Druhý brejk pri vlastnom podaní nepotvrdil. Následne však opäť išiel do vedenia o dva gemy. V závere zlomil súperov odpor niekoľkými výbornými údermi z defenzívy, ktorými nechal zaspomínať fanúšikov na staré časy.