Home / Najdôležitejšie / Murray oľutoval rozhodnutie vynechať na US Open dvojhru
Foto: TASR

Murray oľutoval rozhodnutie vynechať na US Open dvojhru

CINCINNATI – Brit Andy Murray odohral tento týždeň v Cincinnati prvý singlový zápas od januárovej operácie bedra. Následne sa rozhodol, že na US Open bude hrať iba štvorhru. Pre BBC neskôr priznal, že mohol uvažovať ináč.

Tridsaťdvaročný tenista si uvedomil, že mohol skúsiť v New Yorku aspoň kvalifikáciu, ktorá sa hrá na dva víťazné sety. „Neviem, prečo sme nad tým neuvažovali. Až do dnešného rána mi to však vôbec neprebleslo mysľou,“ priznal Murray v utorok amerického času, teda deň po tom, čo v Cincinnati absolvoval singlový návrat.

„Keď som sa zobudil, uvedomil som si, že chcem hrať zápasy na dva víťazné sety. Možno som sa tam mohol otestovať. Ak by som prešiel kvalifikáciou, mohlo by to znamenať, že som pripravený. Bohužiaľ, už je príliš neskoro,“ dodal bývalý prvý muž sveta, ktorý prehodnotil rozhodnutie v čase, keď už boli rozdané všetky voľné karty.

Andy Murray v súčasnosti zvažuje singlový štart na budúcotýždňovom podujatí ATP 250 vo Winston-Saleme. Zároveň si hľadá partnerov do mužskej a miešanej štvorhry na US Open. Španiel Feliciano López je obsadený a podobný status už majú aj mnohí ďalší. „Veľa hráčov už má partnerov. Nie je jednoduché niekoho nájsť takto na poslednú chvíľu, ale som si istý, že sa to podarí,“ dodal britský tenista.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 1 =