Foto: Twitter/Amazon Prime Video Sport

Murray: Nie je prekvapením, že na Adria Tour sa vyskytol COVID-19

V posledných dňoch bol druhý miniturnaj série Adria Tour v Zadare témou číslo jeden vo všetkých médiách. Svetová jednotka Novak Djokovič, Grigor Dimitrov, Borna Čorič a Viktor Troicki boli pozitívne testovaní na koronavírus, ktorý prinútil organizátorov zrušiť celé podujatie.


Na hlavného organizátora Adria Tour – Novaka Djokoviča sa razom spustila lavína kritiky predovšetkým z dôvodu, že počas ich aktív ako hranie futbalu či basketbalu neboli dodržané žiadne sociálne rozostupy. Oficiálne nariadenia neboli porušené, pretože ani v Srbsku, ani v Chorvátsku neboli povinné a mohli sme byť svedkami zaplnených tribún počas každého zápasu.

Na druhej strane Európy sa v Národnom tenisovom stredisku v Londýne koná „Bitka Britov“, kde sú bezpochyby prísnejšie opatrenia, ako tomu bolo v Zadare. Turnaj sa odohráva bez prítomnosti divákov a rovnako aj bez zberačov loptičiek.

Bývalá svetová jednotka Andy Murray odohral svoj prvý zápas od novembra minulého roku, v utorok večer a porazil Liama Broadyho 6-2, 6-2 za hodinu a pol

Murray dokázal brejknúť Broadyho až päťkrát a na svoje konto si pripísal pohodlné víťazstvo na úvod turnaja, aj napriek tomu, že pred samotným turnajom nemá žiadne očakávania v dôsledku jeho zranení.

Keď hovoríme o kontroverzii na Adria Tour, Andy povedal, že je sotva prekvapujúce, keď hráči videli pozitívne testy bez sociálneho odstupu a aktivít, ktoré robili mimo kurtu. Murray je v súčasnosti na 129. mieste, za dva a pol roka vyhral jediný titul v Antverpách a herne sa trápi. Príčina je jasná, neustále sa obnovujúce zranenia.„Nie je prekvapujúce, koľko hráčov bolo pozitívnych, keď vidíte scény, videá a fotky z turnaja a hráčskej párty bez sociálneho odstupu,“ uviedol Murray. „Bezprostredne po tejto nepríjemnej situácii v Chorvátsku na povrch vyplávali pochybnosti o prípadnom štarte US Open. Myslím, že turnaj v New Yorku nie je ohrozený, pretože tam sú plánované diametrálne odlišné opatrenia, ako tomu bolo v Chorvátsku a Srbsku. Nebudú tam žiadni fanúšikovia, hráči sú si vedomí, že táto choroba môže postihnúť kohokoľvek a je nutné dodržiavať prísne pravidlá,“ uzavrel.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

účastníci finálového súboja v Lošinj

VIDEO Martin s Rakúšanom Weissbornom ovládli challenger v Lošinj: Turnaj vyhrali bez straty setu!

LOŠINJ – Slovenský tenista Andrej Martin spolu s Rakúšanom Tristanom-Samuelom Weissbornom získali titul vo štvorhre na challengeri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × two =