Foto: TASR

Murray a ďalšie hviezdy s kritikou Courtovej – v hre aj premenovanie melbournského dvorca

PARÍŽ – Britský líder svetového rebríčka Andy Murray vyjadril nesúhlas s postojom Margaret Courtovej. Sedemdesiatštyriročná Austrálčanka, ktorá získala v 60. a 70. rokoch rekordných 24 singlových grandslamových titulov, je v súčasnosti kresťanská pastorka a dekády odporkyňa manželstiev osôb rovnakého pohlavia.

Kvôli jej názoru sa dokonca uvažuje, že druhý najväčší dvorec Australian Open pomenovaný po Courtovej zmení svoj názov. „Nerozumiem, prečo má niekto problém, keď sa dvaja ľudia, ktorí sa majú radi, vezmú. Či už sú to dvaja muži alebo dve ženy, je to skvelé. Na pohlaví nezáleží. Podľa môjho názoru by mal mať každý rovnaké práva,“ vyhlásil Murray počas prebiehajúceho Roland Garros.

Legendárna Courtová v nedávnom rozhovore pre noviny The West Australian uviedla, že obmedzí lety spoločnosťou Qantas na nevyhnutné minimum, lebo aerolínie „sa stali aktívnym propagátorom manželstiev osôb rovnakého pohlavia.“

„Margaret, čo je veľa, to je veľa,“ odkázala svojej krajanke Casey Dellacquová na twitteri. Deblová špecialistka vychováva so svojou partnerkou Amandou Juddovou dve deti. „Je to z jej strany nevhodné. Myslím si, že je skvelá osoba a matka, ale trochu ma sklamala. V dnešnej dobe sa dejú vo svete oveľa horšie veci. Som za všetky typy vzťahov,“ dodal ďalší Austrálčan John Millman.

„Áno, je legenda austrálskeho športu, ale nesúhlasím s tým, čo povedala,“ podotkol pre agentúru AP austrálsky mladík Thanasi Kokkinakis. Proti tenisovej legende vystúpila aj súčasná jednotka „protinožcov“ Samantha Stosurová. „Myslím si, že každý môže mať svoj názor. Ja s tým Margaretiným nesúhlasím. Manželstvá osôb rovnakého pohlavia by mali byť v Austrálii povolené,“ myslí si víťazka US Open 2011.

Prípadný bojkot dvorca na budúcoročnom Australian Open by podľa nej znamenal prekročenie určitej hranice. „Bolo by vhodnejšie vyriešiť to pred turnajom. Bojkot by spôsobil mnoho problémov, k dohode by preto malo dôjsť skôr. Viem si predstaviť, že jej slová sa dotkli dosť hráčov, tak uvidíme, čo sa stane,“ dodal k téme Murray.

About Michal Pokrivka

Check Also

FOTO Nechýbajú play off zápasy Pohára Billie Jean Kingovej: Vedenie WTA zverejnilo kalendár až do Wimbledonu

LONDÝN – Vedenie tenisovej WTA Tour zverejnilo v utorok predbežný kalendár na rok 2021 až …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 15 =