Home Správy Muguruzová s Ferrerom s víťaznou hopmancupovou bodkou

Muguruzová s Ferrerom s víťaznou hopmancupovou bodkou

PERTH – Španielska dvojica Garbine Muguruzová/David Ferrer sa rozlúčila s Hopmanovým pohárom víťazstvom. V poslednom zápase A skupiny zdolala Francúzov Alizé Cornetovú a Lucasa Pouilleho 2:1 na zápasy.

Skvelý štart pre Španielsko zaznamenala Garbine Muguruzová. Alizé Cornetovú deklasovala 6:1, 6:3. V jednoznačnom prvom sete jej povolila jediný gem až pri manku 0:4. V druhom dejstve pokračovala Španielka v dominantnom výkone. Viedla 3:0 i 4:1. Francúzska tenistka znížila ribrejkom na 3:4, no to bolo z jej strany všetko.

O rozhodnutie sa postaral David Ferrer, ktorý zdolal Lucasa Pouilleho 6:4, 6:7(5), 7:6(2). V úvodnom dejstve prehrával Španiel 0:2, bleskovo však vyrovnal a brejkom na 5:4 rozhodol o svojom triumfe. V druhej časti sa odpútal Ferrer do vedenia 2:0. V ôsmom geme výhodu stratil a v záverečnom tajbrejku nedokázal napriek mohutnému finišu zmazať manko 1:5. Tretí set bol najdivokejší. Pouille viedol na jeho začiatku 2:0, španielsky veterán odpovedal obratom na 5:2. Francúz ešte zabojoval, vynútil si skrátenú hru, v nej ale získal len dva body.

V mixe Alizé Cornetová a Lucas Pouille skorigovali skóre, keď zvíťazili 4:2, 4:2. Muguruzovej miesto vedľa Ferrera zaujala mladučká Američanka Whitney Osuigweová. V prvom sete vyrovnala španielska dvojica z 0:2 na 2:2, ale koncovka patrila Francúzom. V druhom dejstve sa francúzska dvojica znova rýchlo odpútala na rozdiel dvoch gemov. Tentoraz si náskok brejku ustrážila až do konca.

Do zápasu išli oba tímy s bilanciou dvoch prehier, a tak išlo len o formalitu. Kľúčový zápas A skupiny sa začne o 10:30 SEČ. Domáca Austrália a Nemecko si to rozdajú o postup do zajtrajšieho finále, v ktorom už čaká Švajčiarsko.