Foto: Instagram/Karolína Muchová

Muchová si našla náhradu za slovenského trénera Miškeho

PRAHA – Česká tenistka Karolína Muchová dlho bez trénera nezostala. Len pred dvoma týždňami ukončila spoluprácu s Emilom Miškem a už má náhradu.

Od včera sa 26. žena sveta, ktorá vlani postúpila do štvrťfinále Wimbledonu, pripravuje na pražskej štvanici pod vedením Davida Kotyzu. „Som veľmi rada, že bol David voľný. To sa začiatkom marca len tak nepošťastí. Väčšinou sú tréneri zadaní. Podľa mňa sa mi ušiel jeden z najkvalitnejších trénerov v Česku, takže som šťastná,“ uviedla Muchová citovaná českým denníkom Blesk.

„Jej herný prejav i osobnosť ma utvrdzujú v tom, že to môže byť veľmi zaujímavá práca. Myslím si, že sa jej budem venovať s veľkou chuťou. Podľa mňa má na viac. Nie je tajomstvo, že hrá mimoriadne atraktívny tenis, čo ale nemusí znamenať, že bude vždy úspešná. Čísla niekedy hovoria niečo iné ako dojem divákov. Verím, že z nej bude vynikajúca hráčka,“ reagoval Kotyza.Päťdesiatdvaročný český tréner má bohatý profesijný životopis. Spolupracoval napr. s Dánkou Caroline Wozniackou alebo svojimi krajankami Petrou Kvitovou, Karolínou Plíškovou, Barborou Strýcovou, Luciou Šafářovou či Petrou Cetkovskou.

About Michal Pokrivka

Check Also

Famózny výkon Martina: V prvom kole stratil len 8 gemov, čaká ho súper zvučného mena

PARÍŽ – Slovenský tenista Andrej Martin sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + two =