Home Najdôležitejšie Svitolinová prvou finalistkou MS WTA Tour, smutný koniec Benčičovej

Svitolinová prvou finalistkou MS WTA Tour, smutný koniec Benčičovej

by Dominika Mikušiaková

SĚN-ČEN – Ukrajinka Elina Svitolinová je prvou finalistkou MS WTA Tour v Šen-čene. V semifinále viedla 5:7, 6:3, 4:1, keď jej súperka Belinda Benčičová zápas vzdala.

Vo vyrovnanom úvode sa obe hráčky vedeli oprieť o servis. Prvý brejkbal zápasu úspešne odvrátila Benčičová v piatok geme a následne pasívnejšie hrajúcu Ukrajinku brejkla. V nasledujúcom geme však vinou lacných chýb o výhodu prišla. Záver však opäť patril Benčičovej. Svitolinová dokázala za stavu 5:6 odvrátiť dva setbaly, na ten tretí už bola prikrátka.

Už v závere prvého dejstva sa u Švajčiarky objavili problémy s nohou. V druhom sete začala mať problémy s pohybom a onedlho prehrávala 0:2. Hoci naďalej bojovala a mala aj šance na návrat, Svitolinová si už náskok postrážila. Set ukončila za stavu 5:3 na príjme, keď  premenila svoj druhý setbal na príjme.

Rozhodujúce dejstvo nabralo rýchly spád. Limitovaná Benčičová hrala na vysoké riziko, čo viedlo k množstvu chýb. Za stavu 0:3 uhrala aspoň čestný gem pri vlastnom podaní, na viac to však nestačilo. Za stavu 1:4 sa rozhodla svoje trápenie ukončiť a zápas skrečovala.

• Svitolinová natiahla víťaznú sériu na MS WTA Tour už na desať zápasov
  • na esá dominovala 16:3
  • vo vzájomnej bilancii s Benčičovou vyrovnala na 2:2
  • išlo už o tretí zápas na tohtoročných MS WTA Tour, ktorý sa skončil skrečom

„Vždy je nepríjemné vyhrať zápas po skreči. Určite je to ťažké pre ňu, takto skončiť na konci sezóny na jednom z najväčších turnajov. Dúfam že bude v poriadku a prajem jej skoré uzdravenie. Zajtra ma konečne čaká posledný zápas sezóny. Bude to ťažké, ale nechám na kurte všetko aby som mohla opäť dvíhať nad hlavu pohár,” konštatovala víťazka bezprostredne po zápase.

Obhajkyňa titulu Svitolinová sa vo finále stretne s lepšou z dvojice Ashleigh Bartyová/Karolína Plíšková.