Carlos Moyá, Rafael Nadal
Carlos Moyá a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Dita Alangkara)

Moya o ťažkých časoch trápenia Nadala: Nepracoval dobre ani na úrovni hlavy, toto mu pomohlo

MANACOR – Španielsky matador Rafael Nadal (33) v rokoch 2015-2016 neprežíval vydarené obdobie, ale v roku 2017 sa blysol veľkolepým návratom. O tom, čo mu k tomu pomohlo a aké náročné obdobie prežíval sa nedávno vyjadril jeho tréner a bývalý spoluhráč Carlos Moyá (43).


Zranenia aj psychika

Španielska legenda priznala neľahké obdobie Rafu Nadala v rokoch 2015-16 v rozhovore pre španielske periodikum Marca. „Problémy so zraneniami mal od roku 2015 a tiež problémy s dôverou, vo všeobecnosti nepracoval dobre ani na úrovni hlavy. V roku 2016 hral opäť dobre, ale mal problém so zápästím,“ uviedol Moyá.

Rafael Nadal a Carlos Moyá (Foto: TASR/AP – Mark Baker)Veľkým posunom druhý servis

Ten sa k tímu 19-násobného grandslamového šampióna pripojil v roku 2017 a okamžite sa zameral na vylepšenie veľkej slabiny Rafu, ktorú sa postupne podarilo razantne vylepšiť. „Veľké zlepšenie podľa mňa prišlo pri druhom podaní. Normálne sa vždy snažil dať čo najviac prvých servisov kvôli slabosti druhého podania, kedy bod začínal bránením. Snažil som sa ho prinútiť k tomu, aby si išiel za bodom, aby zmenil rytmus hry a fiftín skrátil,“ uviedol Moyá.

A zdá sa, že táto taktika zafungovala. Nadal sa totiž vrátil vo veľkom štýle a od roku 2017 získal až päť grandslamových titulov. Vďaka tomu sa k rekordnému Rogerovi Federerovi priblížil na zisk jedinej grandslamovej trofeje, keďže švajčiarsky velikán ich má na konte 20. Napínavý súboj o celkového kráľa tak pokračuje, o rok mladší Djokovič má na konte tiež 17 grandslamových titulov a brúsi si zuby na ďalšie.

Zdroj: ts, Marca

About Majo Malinovský

Check Also

Alexander Zverev

Zverev po prehre ostro skritizoval podmienky v Rotterdame: Nevyhral som tu žiadny set ani na tréningu

ROTTERDAM – Nemecký tenista Alexander Zverev prekvapivo prehral už v prvom kole v pozícii favorita …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =