sobota , 26 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mouratoglou zhodnotil šance Sereny Williamsovej na US Open: Serena vyhrá celý turnaj
Patrick Mouratoglou a Serena Williamsová (Foto: TASR/AP)

Mouratoglou zhodnotil šance Sereny Williamsovej na US Open: Serena vyhrá celý turnaj

Americká tenistka Serena Williamsová a jej túžba po 24. grandslamovom titule je obrovská. V posledných rokoch sa tejto méte viackrát priblížila, ale nikdy nedokázala urobiť ten posledný krok – vyhrať finále. Američanka prehrala za posledné dva roky až štyri finálové stretnutia. Jej tréner Patrick Mouratoglou vidí šance jeho zverenkyne na tohtoročnom US Open veľmi pozitívne.


„Verím, že vyhrá. Pracuje na sebe veľmi tvrdo napriek tomu, že prvé týždne počas pauzy zapríčinenej koronavírusom veľa oddychovala. Mala nejaké zdravotné peripetie s jej kolenom, ale už je všetko v poriadku. Posledné 3-4 týždne už trénuje na kurte a pripravuje sa na augustový grandslam,“ uviedol Mouratoglou.

Foto: TASR

Mouratoglou: Serena tvrdo trénuje

Patrick je optimistický pri príprave Sereny na nadchádzajúce US Open. Od návratu z tehotenstva Američanka nezískala ani jeden Grand Slam. Aj keď sa dostala do finále, trofeje sa od nej vzdialili. Stále však má hlad a usilovne pracuje, aby zostala fit a konkurencieschopná.

Serena a Patrick sú počas pandémie od seba odlúčení. Americká hráčka trénuje v USA a on je doma vo Francúzsku. Komunikujú spolu telefonicky a prostredníctvom sociálnych sietí.

„Serena mi nahráva svoje tréningy a následne mi ich posiela, aby sme mohli vyladiť nedostatky, ale mám pocit, že maká naozaj tvrdo,“ povedal.Mouratoglou tiež zdôraznil, že Serena si stanovila svoj cieľ. Trénuje len preto, aby vyhrala US Open. Jej intenzita tréningov sa stupňuje a podľa slov Francúza bude pripravená na svoje konkurentky.

US Open sa začína 31. augusta. Serena trénuje už celé týždne na rovnakom povrchu, na akom sa bude hrať aj spomínaný grandslam.

Zdroj: ts

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Belinda Benčičová

Belinda Benčičová sklamala fanúšikov aj organizátorov: Ďalšie NIE na poslednú chvíľu

PARÍŽ – Ďalšie rozhodnutie na poslednú chvíľu. Na blížiacom sa záverečnom grandslame sezóny parížskom Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + 19 =