Igor Moška
Igor Moška (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

Moška: Turnaj v Bratislave si udržal kvalitu, jednotkou by mal byť Gombos

BRATISLAVA – Najprestížnejší mužský tenisový turnaj na Slovensku Peugeot Slovak Open sa uskutoční napriek pandémii koronavírusu podľa plánu. Definitívne o tom rozhodli organizátori podujatia v utorok. Turnaj sa bude hrať od 9.-15. novembra v priestoroch bratislavského Národného tenisového centra (NTC) za zavretými dverami.


Hoci organizátori pristúpili k zníženiu rozpočtu, turnaj bude mať opäť vysokú kvalitu. Podľa aktuálneho rebríčka sa na ňom predstavia dvaja hráči z najlepšej svetovej stovky, najnižšie postaveným hráčom v hlavnej súťaži by mal byť 172. hráč rebríčka.

„Bude to jediný challengerový turnaj v Európe v tom čase. Hráči tu budú mať jedinečnú príležitosť získať body do svetového rebríčka pred Australian Open. Turnaj bude veľmi silný,“ povedal na tlačovej konferencii generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) a riaditeľ turnaja Igor Moška.

Na podujati, ktoré je zároveň medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, nebude chýbať početné zastúpenie domácich tenistov. „Nasadenou jednotkou by mal byť po prekvapujúco výborných výkonoch na turnaji v parížskej hale Bercy Norbert Gombos. Žiaľ, nemôžem povedať, že bude lákadlom pre divákov, aby prišli do haly. Priaznivci však jeho počínanie budú môcť sledovať na streamoch z oboch dvorcov, na ktorých sa bude hrať. Finále odvysiela v priamom prenose verejnoprávna televízia,“ pripomenul Igor Moška.Zo Slovákov sa na turnaji predstavia aj Lukáš Lacko, či Filip Horanský. Voľné karty dostali do hlavnej súťaže i Lukáš Klein a Alex Molčan. Do kvalifikácie nasadili organizátori juniorov Lukáša Paloviča, Lukáša Pokorného a Michala Novanského.

„Tento turnaj bude veľkým prínosom pre našich hráčov. V tejto ťažkej dobe sa im otvára príležitosť hrať. Samozrejme, v zozname účastníkov môžu nastať zmeny. Je veľkou neznámou, kto napokon bude môcť hrať,“ vyhlásil šéftréner NTC Miloslav Mečíř. 

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 1 =