Home Správy Morvayová na ITF turnaji v Saguenay s prehrou v 1. kole

Morvayová na ITF turnaji v Saguenay s prehrou v 1. kole

SAGUENAY – Viktória Morvayová prehrala v 1. kole turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v kanadskom Saguenay (60 000 USD, tvrdý povrch v hale) s britskou nasadenou šestkou Samanthou Murrayovou 3:6, 6:1, 3:6.

V úvode zápasu nevyužila 18-ročná Slovenka brejkbal a zakrátko prehrávala 0:3. S pribúdajúcim časom sa dostávala čoraz väčšmi do hry, no nedokázala to pretaviť do zmazania straty. Podanie si síce v ďalšom priebehu prvého setu držala, ale v deviatom geme zahodila päť šancí na ribrejk – 3:6.

Druhé dejstvo bolo spočiatku jasne v réžii Morvayovej. Do stavu 4:0 stratila len štyri fiftíny. Britskej favoritke sa následne podarilo na príjme znížiť, Viki však žiadne väčšie komplikácie nedopustila a po výsledku 6:1 poslala duel do tretieho setu.

V ňom prevzala iniciatívu 272. hráčka sveta Murrayová. O 372 miest nižšie postavená bratislavská rodáčka získala prvý gem až za stavu 0:3. Ribrejkom na 3:4 sa vrátila do boja o víťazstvo, viac jej ale skúsená Britka nedovolila.