Home Správy Morvayová vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále neuspela

Morvayová vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále neuspela

Viktória Morvayová

CANCÚN – Viktória Morvayová prehrala vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále v kariére na turnaji ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Kanaďankou Raphaelle Lacasse po setoch 4:6, 5:7.

Lepší vstup do duelu mala Slovenka, keď si vytvorila náskok 2:0. Potom však jej súperka ovládla ďalších päť hier. Morvayová sa ešte pokúsila vrátiť, získala jeden svoj servis a pridala aj brejk a stav bol 4:5. Ďalší svoj servis už však neobhájila, prišla o podanie a tým pádom aj o celý set.

V druhom sete si hráčky niekoľkokrát vymenili servisy. Za stavu 5:4 dokonca šla Slovenka servovať na výhru, ale nezvládla situáciu. Jej súperka vyrovnala na 5:5. Následne šla Kanaďanka do vedenia 6:5 a potom rodáčka z Bratislavy prišla o podanie, keď servovala na udržanie sa v zápase. Z víťazstva sa tak tešila jej súperka.