Home Najdôležitejšie Djokovič šokujúco končí na rakete Medvedeva, Lajovič postupuje

Djokovič šokujúco končí na rakete Medvedeva, Lajovič postupuje

by Dominika Mikušiaková

MONTE CARLO – Prestížny turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Monte Carle (5 585 030 EUR, antuka vonku) spoznal prvých semifinalistov. O postup do finále zabojujú Srb Dušan Lajovič a Daniil Medvedev z Ruska.

Dušan Lajovič – Lorenzo Sonego

Prekvapenia turnaja Dušan Lajovič a kvalifikant Lorenzo Sonego bojovali o najcennejšie semifinále kariéry. Po setoch 6:4, 7:5 sa radoval srbský tenista.

Prvý set bol chudobný na šance na príjme. Rozhodol v ňom jediný brejk Lajoviča zo siedmej hry. Druhé dejstvo malo divoký priebeh. Taliansky tenista zmazal manko brejku z úvodného gemu a za stavu 5:4 mal dokonca setbal na príjme. Belehradský rodák ho však odvrátil a následne sa blysol skvelou hrou na príjme. Po zmene strán premenil v poradí druhý mečbal pri vlastnom servise.

Lajovič postúpil do svojho prvého semifinále na úrovni Masters 1000. Na turnaji nestratil ešte ani set. „Som nesmierne šťastný a spokojný s tým, ako hrám tento týždeň. Byť v semifinále turnaja Masters 1000 je skvelé pre moje sebavedomie. Dúfam, že nebude posledné,“ povedal šťastný víťaz bezprostredne po zápase.

Novak Djokovič – Daniil Medvedev

V druhom štvrťfinále sa stretli najvyššie nasadený Novak Djokovič a turnajová desiatka Daniil Medvedev, ktorý sa postaral o jedno z najväčších prekvapení turnaja. Svetovú jednotku zdolal po setoch 6:3, 4:6, 6:2.

Prvý set úradujúcej svetovej jednotke vôbec nevyšiel. Kopil jednu nevynútenú chybu sa druhou, dokopy ich bolo až 21. Rus hral koncentrovane s dobrou dĺžkou a minimom chýb. Hneď v úvodnom geme sa presadil na príjme. Za stavu 3:1 mohol náskok ešte zveľadiť, tri brejkbaly však nevyužil. Vôbec ho to však nerozhodilo, záver setu si postrážil a za stavu 5:3 premenil hneď prvý setbal na príjme.

V druhom sete nevyužil ruský mladík brejkbal na vedenie 2:0 a vzápätí v dramatickom geme sám o podanie prišiel. Nakopnutý Djokovič už súpera do šancí na príjme nepustil a za stavu 5:4 si čistou hrou vynútil rozhodujúci set.

V ňom belehradský rodák opäť začal priveľa kaziť, čo vyústilo v Medvedevov brejk na 3:1. Rus pokračoval vo výbornom výkone a onedlho viedol jednoznačne 5:1. Za tohto stavu si Djokovič vzal jeden z brejkov nazad, to bolo však z jeho strany všetko. Po zmene strán premenil ruský tenista víťazným bekhendom svoj prvý mečbal na príjme. Pripísal si tak najcennejší skalp doterajšej kariéry.