Foto: TASR

Monfils prišiel kuriózne o štart na virtuálnom Mutua Madrid Open

TRÉLEX – Francúz Gael Monfils včera večer informoval, že sa musel vzdať na poslednú chvíľu štartu na turnaji Mutua Madrid Open Virtual Pro, ktorý sa začína dnes.

„Bohužiaľ, nebudem sa môcť zúčastniť na virtuálnom Mutua Madrid Open z dôvodu právnych rozporov medzi streamovacími platformami. Všetkým hráčom prajem len to najlepšie a dúfam, že nabudúce budem môcť hrať,“ napísal na Twitteri Monfils, ktorého miesto na turnaji zaujme iný Francúz Benoit Paire. Toho čakajú v skupine 1 Španiel Rafael Nadal, Brit Andy Murray a Kanaďan Denis Šapovalov. Viac o žrebe a hracom systéme podujatia sa dozviete TU.

Mutua Madrid Open Virtual Pro, ako znie oficiálny názov podujatia, sa bude konať za účasti 16 mužov a 16 žien v termíne 27. – 30. apríla v konzolovej hre Tennis World Tour. Dotácia je 150 000 eur pre ženskú i mužskú kategóriu. Financie však neskončia na bankových účtoch víťazov, ale poputujú ďalším tenistom z oveľa nižších poschodí svetového rebríčka, ktorí sa pre koronakrízu dostali do finančných problémov.

About Michal Pokrivka

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 5 =